Siódme miejsce Gąsienicy-Daniel w Kronplatz, rekord Shiffrin w Alpejskim PŚ

Rekord Mikaeli Shiffrin w zawodach w Alpejskim PŚ
Rekord Mikaeli Shiffrin w zawodach w Alpejskim PŚPAP
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła siódme miejsce w slalomie gigancie Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim we włoskim Kronplatz. Amerykanka Mikaela Shiffrin odniosła 83. zwycięstwo w karierze i została pod tym wzgledem samodzielną liderką, wyprzedzając rodaczkę Lindsey Vonn.

Żadna inna zawodniczka nie wygrywała tak często w zawodach tej rangi. Mikaela Shiffrin była liderką po pierwszym przejeździe i ostatecznie triumfowała czasem 2.00,61. Drugie miejsce ze stratą 0,45 s zajęła Szwajcarka Lara Gut-Behrami. Trzecia Włoszka Federica Brignone była wolniejsza o 1,43 s. Za podium uplasowały się Słowaczka Petra Vlhova, Francuzka Tessa Worley i Szwedka Sara Hector.

Maryna Gąsienica-Daniel po pierwszym przejeździe zajmowała 11. miejsce, ale po drugim starcie awansowała o cztery pozycje. Reprezentantka Polski przegrała z Shiffrin o 2,09 s. Magdalena Łuczak nie ukończyła pierwszego przejazdu.

Był to czwarty triumf Shiffrin w sezonie. Amerykanka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ma 1417 pkt. Za nią plasują się Gut-Behrami - 861 i Vlhova - 846. Gąsienica-Daniel awansowała na 42. pozycję i 11. miejsce w klasyfikacji slalomu giganta.