Skóraś i Szymański z pięknymi trafieniami w Lidze Konferencji. Strzelał także PiotrowskiPAP
Jakub Piotrowski zdobył w czwartek dwie bramki dla Łudogorca Razgrad w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy, a Michał Skóraś i Sebastian Szymański po jednej dla - odpowiednio - Club Brugge i Fenerbahce Stambuł w 3. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji. Ich zespoły wywalczyły awans.

Piotrowski trafił do siatki FK Astana z Kazachstanu w 47. i 58. minucie. 25-letni pomocnik, były piłkarz m.in. Pogoni Szczecin, KRC Genk i Fortuny Duesseldorf, rozegrał całe spotkanie w barwach bułgarskiej drużyny, która zwyciężyła ostatecznie 5:1.

Pierwszy mecz wygrała Astana, ale tylko 2:1, więc w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europy wystąpi Łudogorec.

Powody do zadowolenia mogą mieć inni polscy piłkarze. Michał Skóraś, były zawodnik Lecha Poznań, strzelił gola w doliczonym czasie pierwszej połowy wygranego 5:1 wyjazdowego meczu z islandzkim KA Akureyri. Rozegrał całe spotkanie.

W ubiegłym tygodniu jego zespół również zwyciężył 5:1 i teraz zagra w finałowej rundzie eliminacji Ligi Konferencji.

Do tej fazy awansowali również piłkarze Fenerbahce Stambuł, którzy pokonali na wyjeździe słoweński NK Maribor 3:0. Sebastian Szymański trafił w 78. minucie. Pierwszy mecz turecki zespół wygrał 3:1.