Slaughter rzucił 23 punkty, ale jego zespół przegrał w Pucharze Europy

Slaughter rzucił 23 punkty, ale jego zespół przegrał w Pucharze EuropyPAP
Rozgrywający reprezentacji Polski koszykarzy A.J. Slaughter był najlepszym zawodnikiem Dreamland Gran Canaria - zdobył 23 punkty, ale jego zespół przegrał we Francji z Mincidelice JL Bourg en Bresse po dogrywce 84:92 w 13. kolejce Pucharu Europy. To trzecia porażka obrońcy trofeum.

36-letni Slaughter przebywał na parkiecie 29 minut. Trafił trzy z pięciu rzutów za dwa punkty, pięć z 10 za trzy oraz obydwa wolne. Miał sześć zbiórek, dwie asysty, przechwyt i stratę. Wszystkie statystyki złożyły się na najwyższy w zespole z Wysp Kanaryjskich wskaźnik efektywności - 26.

Najwięcej punktów dla zwycięskich gospodarzy zdobył Kanadyjczyk Isiaha Mike - 22, który miał także osiem zbiórek i identyczny wskaźnik efektywności jak Slaughter. Dogrywkę Dreamland przegrał 8:16.

W środę występujący także w grupie B Śląsk Wrocław (bilans 1-11) zmierzy się w Salonikach z Arisem (5-7). Wicemistrzowie Polski we własnej hali przegrali z Grekami 63:80.