Spokój Mbappé ratuje PSG po czerwonej kartce Neymara

Spokój Mbappé ratuje PSG po czerwonej kartce NeymaraAFP
Neymar fatalnie wrócił po mundialu, dostając dwie żółte kartki w niewiele ponad minutę. Mimo to PSG zdołało wygrać niełatwy mecz ze Strasbourgiem dzięki karnemu Mbappé w doliczonym czasie gry.

Wciąż bez Lionela Messiego przebywającego na wakacjach, za to z Neymarem, Marquinhosem i Kylianem Mbappé, Paris Saint-Germain chcieli powrócić do rywalizacji ligowej w dobrym stylu. I choć komplet punktów został na Parc des Princes, to trudno o wielkim meczu mówić.

Marquinhos, szczęśliwy i pechowy strzelec gola

Mecz rozpoczął się naprawdę nieźle dla paryżan. Z rzutu wolnego Neymar dostarczył idealne dogranie na głowę rodaka Marquinhosa, a ten w 14. minucie wyprowadził PSG na prowadzenie przy biernej postawie obrony.

Niestrudzony na lewym skrzydle Mbappé był bliski podwyższenia wyniku niespełna 10 minut później. Gdy wreszcie dochodzili do piłki (PSG utrzymywało ponad 70 proc. posiadania w pierwszej połowie), zawodnicy przyjezdnych próbowali się odgryźć, ale nie była to łatwa sztuka. Złotą szansę przepuścili w 30. minucie, gdy Donnarumma zatrzymał strzał Kevina Gameiro.

W pierwszej części gry starania były bezowocne. Racing Strasbourg nie poddał się jednak, a kombinacja determinacji i szczęścia sprawiła, że Adrien Thomasson posłał piłkę do bramki, obijając po drodze Marquinhosa. Właśnie jemu zapisano gola na 1:1.

Neymar pęka, Mbappé rządzi

Bramkarz Strasbourga Matz Sels był w bardzo dobrej dyspozycji i powstrzymywał ataki tego, który nastrzelał najwięcej bramek podczas mistrzostw świata. Mbappé nie był w stanie się wstrzelić, a próby Neymara skończyły się jeszcze gorzej. Najpierw w 61. minucie dostał żółtą kartkę za uderzenie w twarz Thomassona, by w 62. minucie zapracować na drugie "żółtko" symulowaniem faulu w polu karnym.

statystyki Neymara w meczu ze Strasbourgu
statystyki Neymara w meczu ze StrasbourguOpta by Stats Perform

Choć zostało pół godziny gry w osłabieniu, to Strasbourg nie był w stanie wykorzystać tej okazji. Z czasem przyjezdni osłabli, a powracający po mundialu Mbappé wcale nie. Gerzino Nyamsi w doliczonym czasie gry dopuścił się faulu na szarżującym reprezentancie Francji, a to zaowocowało karnym dla PSG. Król strzelców z Kataru nie miał problemu z jego wykorzystaniem.

PSG zdołało zatem skonsolidować swoją przewagę nad rywalami w tabeli, zgarniając już 44 punkty na 48 możliwych. Paryżanie wciąż nie zaznali smaku porażki w lidze, tymczasem Strasbourg przegapił niezwykłą okazję na sprawienie sensacji i przełamanie passy (szósta porażka z rzędu), która doprowadziła ich już na 19. miejsce w tabeli.