Elkann: Rok 2023 dla Ferrari był trudny, ale z widokami na przyszłość

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Elkann: Rok 2023 dla Ferrari był trudny, ale z widokami na przyszłość

John Elkann
John ElkannGIUSEPPE CACACE / AFP
Prezes marki z Maranello podkreślił, że "pasja milionów fanów na całym świecie jest tym, co napędza nas do ciągłego doskonalenia".

"Rok 2023 był trudnym i często skąpym sezonem dla Scuderii Ferrari. Chociaż zwycięstwo w Singapurze było zachęcającym znakiem, podobnie jak dwa miejsca na podium, wiemy, że musimy kontynuować nieustanną pracę".

Podkreślił to John Elkann, prezes marki z Maranello, otwierając spotkanie akcjonariuszy."Pasja milionów fanów na całym świecie jest tym, co napędza nas do ciągłego doskonalenia się" - podkreślił.

"Wyjątkowe zwycięstwo"

Elkann mówił także o zwycięstwie w Le Mans 11 czerwca: "Byliśmy świadkami osiągnięcia niesamowitego kamienia milowego w historii Ferrari. To był niezapomniany dzień, który przypomniał nam, jak ważne jest znalezienie odwagi i pokory, aby cały czas się doskonalić".

"Jest wiele aspektów, które sprawiły, że to elektryzujące zwycięstwo było tak wyjątkowe. Po pierwsze, oznaczało ono zwycięski powrót marki z Maranello do najwyższej klasy WEC, dokładnie w setną rocznicę tego legendarnego wyścigu. Zwycięstwo podkreśliło wyjątkowe podejście Ferrari i sprawiło, że cała firma połączyła siły, aby przyczynić się do sukcesu hipersamochodu" - dodał.