Sergio Perez przejedzie w sobotę przez centrum Madrytu w bolidzie Red Bulla

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sergio Perez przejedzie w sobotę przez centrum Madrytu w bolidzie Red Bulla
Pérez zachwyci fanów F1 w Madrycie
Pérez zachwyci fanów F1 w Madrycie
ANDREJ ISAKOVIC / AFP
Meksykanin będzie głównym bohaterem wydarzenia, które wywołało pewne kontrowersje, a nawet musiało zmienić swoją trasę, aby uniknąć przejazdu przez Puerta de Alcalá, chroniony zabytek.

Red Bull Showrun Comunidad de Madrid rozpocznie się w sobotę o godzinie 20:00 i potrwa około trzech godzin. Trasa będzie miała kształt litery "L" i będzie przebiegać wokół Plaza de Cibeles (od Calle Alcalá do Calle Barquillo i od Paseo de Recoletos do Calle Recoletos). Sergio Perez, wielkie nazwisko tego wydarzenia, zaliczy kilka startów w bolidzie RB7, którym Sebastian Vettel zdobył mistrzostwo świata po raz drugi z rzędu w 2011 roku.

Zajmujący obecnie drugie miejsce kierowca Formuły 1 zapowiada pokaz dla fanów najpopularniejszej imprezy sportów motorowych na świecie, z niedawnym wzrostem w Hiszpanii dzięki obiecującym wynikom Fernando Alonso w Aston Martinie. Między nimi jest 19 punktów, co jest dalekie od Maxa Verstappena, który dominuje z 99-punktową przewagą nad swoim kolegą z zespołu po ośmiu zwycięstwach.

Austriacki zespół, w sekcji poświęconej potocznie zwanym boomersom, definiuje showrun w następujący sposób:"Zasadniczo chodzi o czystą adrenalinę. Chodzi o umieszczenie bolidu F1 (lub jakiejkolwiek innej dyscypliny) w najbardziej dziwacznych scenariuszach, jakie może wymyślić wyobraźnia. Od australijskich pustyń po stratosferę, od ośnieżonych gór po historyczne centra dużych miast na całym świecie".

Perez nie będzie sam w stolicy Hiszpanii, ponieważ Cristina Gutierrez (jadąca swoim World Rally-Raids Side-by-Side), bracia Drift (królowie driftu w swoich BMW M4 Drift Builds) i dwie czołowe postacie w walkach freestylowych – Arkano i Errecé – również tam będą. Ten pierwszy, pochodzący z Alicante, w 2016 roku podjął się niesamowitego wyzwania polegającego na rapowaniu non-stop przez nieco ponad 24 godziny. Zrobił to ze szklanego akwarium, a także w centrum kraju, na Plaza de Callao.