Linus Strasser z Niemiec wygrał wieczorny slalom w Schladming

Linus Strasser wygrał wieczorny slalom w Schladming
Linus Strasser wygrał wieczorny slalom w SchladmingPAP
Niemiec Linus Strasser wygrał wieczorny slalom alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Schladming. To dla niego drugi triumf z rzędu w tej konkurencji, wcześniej zwyciężył w niedzielę w Kitzbuehel. Michał Jasiczek nie ukończył w środę pierwszego przejazdu.

Strasser był pierwszy na półmetku i dzięki znakomitemu przejazdowi w drugiej próbie utrzymał tę pozycję, mimo nacisku ze strony niżej notowanych rywali. Drugi był Norweg Timon Haugan ze stratą 0,28 s, a podium uzupełnił mistrz olimpijski z Pekinu w tej konkurencji Francuz Clement Noel - strata 1,02 s.

To dla Niemca w sumie piąte zwycięstwo w Pucharze Świata w karierze i drugie w Schladming. Ostatnio triumfował tam dwa lata temu. Ponadto trzy ze swoich czterech triumfów w slalomie odniósł właśnie w Austrii.

Trasa w Schladming była niezwykle wymagająca, aż 20 zawodników z 74 startujących nie ukończyło pierwszego przejazdu. Wśród nich był Jasiczek, który rywalizację zakończył na drugim sektorze.