Superpuchar siatkarzy: Trofeum znów dla Jastrzębskiego Węgla

Lubelska hala sprzyja Jastrzębskiemu Węglowi
Lubelska hala sprzyja Jastrzębskiemu WęglowiJastrzębski Węgiel
Zespół Jastrzębskiego Węgla powtórzył sukces sprzed roku i zdobył siatkarski Superpuchar Polski. W Lublinie jastrzębianie wygrali z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle 3:2 (24:26, 25:23, 18:25, 25:20, 15:13).

Niepokonani w tym sezonie siatkarze Jastrzębskiego Węgla podtrzymali pasmo zwycięstw, w prestiżowym spotkaniu wygrywając z drużyną mistrza kraju. Tym samym zespół ten powtórzył sukces sprzed roku, kiedy także pokonał Zaksę, po raz pierwszy sięgając po Superpuchar.

Jak przystało na dwie najlepsze polskie drużyny, spotkanie stało na wysokim poziomie i obydwie ekipy popisywały się efektownymi akcjami. Mecz był bardzo wyrównany, o czym świadczy jego końcowy rezultat zakończony tie-breakiem 15:13.

O ile w dwóch pierwszych setach toczyła się dość wyrównana walka, to w następnych najpierw dominowali kędzierzynianie, zaś w kolejnym siatkarze Jastrzębskiego Węgla.

W piątej partii Jastrzębski Węgiel od stanu 7:6 nie oddał prowadzenia, choć ambitnie walczący rywale doprowadzili do stanu 14:13. Ostatnią akcję skutecznie sfinalizował mistrz olimpijski Francuz Stephen Boyer.

MVP spotkania uznany został Jurij Gladyr. Kapitanowi Jastrzębskiego Węgla Benjaminowi Tonuttiemu Superpuchar Polski wręczyli Prezes PZPS Sebastian Świderski i prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszy upamiętniono Tomasza Wójtowicza, wybitnego siatkarza wszech czasów, który zmarł w poniedziałek. Na jednej z trybun kibice rozpostarli wielki baner z wizerunkiem tego mistrza świata i złotego medalisty olimpijskiego oraz honorowego obywatela Lublina. Jego pogrzeb odbędzie się 5 listopada w Lublinie i będzie miał charakter państwowy.(PAP)

Autor: Andrzej Szwabe