Szybki awans Djokovica do półfinału Australian Open

Novak Djokovic bez problemu awansował do półfinału Australian Open
Novak Djokovic bez problemu awansował do półfinału Australian OpenAFP
Novak Djokovic awansował do półfinału wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne. Rozstawiony z numerem czwartym serbski tenisista w nieco ponad dwie godziny pokonał Rosjanina Andrieja Rublowa (nr 5.) 6:1, 6:2, 6:4.

35-latek z Belgradu w ubiegłym roku nie mógł wystąpić w tej imprezie z powodu braku szczepienia na COVID-19. Tym razem nie było ono wymagane i bez przeszkód mógł rozpocząć rywalizację.

Novak Djokovic prezentuje się rewelacyjnie w tegorocznym turnieju. W pięciu meczach przegrał tylko jednego seta. Rublow, choć w światowym rankingu sklasyfikowany jest tylko o pozycję niżej od Serba, momentami wyglądał na jego tle jak zawodnik co najmniej o klasę słabszy. To było czwarte spotkanie między nimi i trzecie zwycięstwo Djokovica.

"Nie mogę być bardziej zadowolony ze swojej gry. Wynik w dwóch pierwszych setach nie do końca oddaje rzeczywistość. Andriej to świetny zawodnik, ale miałem plan na ten mecz i udało mi się go zrealizować" - powiedział po meczu Serb.

Jego kolejnym rywalem będzie Amerykanin Tommy Paul, który pokonał swojego rodaka Bena Sheltona 7:6 (8-6), 6:3, 5:7, 6:4. Paul ma w dorobku jeden wygrany turniej ATP - w 2021 roku w Sztokholmie. W Wielkim Szlemie natomiast nigdy wcześniej nie przebrnął 1/8 finału.

Djokovic w Australian Open triumfował dziewięć razy, co jest absolutnym rekordem. Wygrał trzy poprzednie turnieje ze swoim udziałem, a ostatnie spotkanie w tych zawodach przegrał 22 stycznia 2018 roku, kiedy w 1/8 finału sensacyjnie uległ Koreańczykowi Hyeonowi Chungowi.

Środowa wygrana była 26. z rzędu Djokovica w Melbourne. Dłuższej serii nie miał żaden z tenisistów, a również 26 kolejnych wygranych zanotował jeszcze Amerykanin Andre Agassi.