Magda Linette wygrała ćwierćfinał debla w Abu Zabi, ale wycofała się z powodu kontuzji

Magda Linette w półfinale debla w Abu Zabi po pokonaniu rozstawionych rywalek
Magda Linette w półfinale debla w Abu Zabi po pokonaniu rozstawionych rywalekProfimedia
W singlu się nie udało, ale w deblu szła jak burza! Magda Linette w parze z Bernardą Perą w czwartek zapewniły sobie półfinał. W pierwszym secie broniły piłki setowe, by wygrać w tie-breaku, a w drugiej partii oddały tylko gema rywalkom. Wygrana 7:6(6), 6:1 oznaczała dalszą grę, ale przed godziną 15 pojawiła się oficjalna informacja, że Polka wycofała się z rozgrywek z powodu kontuzji lewego uda.

Po rozprawieniu się w pierwszej rundzie z wielkimi nazwiskami singla – Naomi Osaką i Ons Jabeur – polsko-amerykańska para Linette/Pera o półfinał debla w Abu Zabi mierzyły się w czwartek ze zgranym duetem Hao-Ching Chan/Giuliana Olmos.

To był dobry mecz

Pojedynek zaczął się od niepokojącej przewagi rozstawionych z trójką rywalek, którym udało się przełamać już w drugim gemie, co przy obronie swojego podania dało 3:0. Wprawdzie Polka i Amerykanka wkrótce odrobiły stratę przełamania, ale po ponownych break pointach dla przeciwniczek sytuacja zrobiła się już bardzo trudna.

Sprawdź przebieg meczu ćwierćfinałowego w Abu Zabi

Przy stanie 5:2 dla Chan/Olmos obrona swojego podania była obligatoryjna, by powalczyć o seta i choć rywalki ponownie mogły przełamać, to nie udała im się ta sztuka. Po zdobytym gemie Magda Linette i Bernarda Pera poszły za ciosem i wyrównały, przełamując swoje vis-a-vis i zgarniając gema na sucho. Udało się doprowadzić do tie-breaka, w który Polka z Amerykanką weszły lepiej, zaczynając od przewagi przełamania, a wygrywając ostatecznie 8-6.

W drugiej partii o podobnej dramaturgii mowy już nie było, Chang i Olmos nie były w stanie obronić żadnego gema serwisowego i wkrótce znalazły się pod murem, z wynikiem 0:5. Dopiero wtedy podjęły skuteczną walkę i – choć było blisko ostatniego w meczu przełamania – obroniły się.  Jak się okazało, na więcej nie miały szans, Linette z Perą zgarnęły siódmego gema w secie bez straty punktu.

Ale przyszły bardzo złe wieści...

Polka i Amerykanka miały zapewnione miejsce w półfinale i jutro miały poznać rywalki w tym pojedynku. Miały grać ze zwyciężczyniami piątkowego starcia Noskova/Watson-Aoyama/Krunić. Niestety, dziennikarz Bartek Ignacik przekazał smutne wieści: Magda Linette z powodu urazu lewego uda nie wystąpi w półfinale. Zwycięska para wspomnianego meczu awansuje od razu do finału.