Tenis Flash: Haddad Maia i Krejcikova odpadły z turnieju w Adelajdzie. Porażka Monfilsa

Beatriz Haddad Maia odpadła na starcie turnieju w Adelajdzie
Beatriz Haddad Maia odpadła na starcie turnieju w Adelajdzie AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

18:15 Kilku zawodników wywalczyło dziś awans do 1/8 turnieju w Adelajdzie. Jack Draper (62. ATP) pokonał 6:1; 6:3 Sebastiana Baeza (26. ATP). Lepiej poradził sobie inny Argentyńczyk – Tomas Martin Etcheverry (30. ATP). On po morderczym, blisko trzygodzinnym boju, pokonał 6:7(4); 6:4; 7:5 Aleksandra Szewczenko (48. ATP). Dalej gra też Miomir Kecmanovic (55. ATP) po triumfie 6:4; 6:2 z Mackenzie McDonaldem (42. ATP) oraz inny Serb – Dusan Lajovic (52. ATP), który okazał się lepszy 3:6; 6:1; 6:4 niż Thanasi Kokkinakis (68. ATP).

16:18 Hubert Hurkacz wciąż plasuje się na 9. miejscu w rankingu ATP. Liderem jest Novak Djokovic, a w zestawieniu ponownie znalazł się Kamil Majchrzak, który wrócił do gry po 13-miesięcznej dyskwalifikacji i wygrał turniej rangi ITF M15 w Monastyrze

13:50 Organizatorzy Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie potwierdzili udział Igi Świątek w tym turnieju. Polka triumfowała w tych zawodach w 2022 i 2023 roku. Jest też ambasadorką marki Porsche i czterokrotną zwyciężczynią turniejów wielkoszlemowych.

W Niemczech zagrają też trzy inne triumfatorki zawodów wielkoszlemowych: Aryna Sabalenka (Australian Open 2023), Andżelika Kerber (Australian Open i US Open 2016 oraz Wimbledon 2018) i Emma Raducanu (US Open 2021).

13:30 Iga Świątek powiększyła przewagę nad Aryną Sabalenką w rankingu WTA. Polka zostanie liderką światowych list w najbliższych tygodniach, ponieważ Białorusinka lada moment straci także 2000 punktów za zeszłoroczny triumf w Australian Open. Delikatne spadki zanotowały Magda Linette i Magdalena Fręch.

13:10 Po kontuzji odniesionej na kortach Flushing Meadows, Matteo Berrettini przygotowuje się do powrotu do gry przed pierwszym Wielkim Szlemem w tym sezonie.

12:50 Zakończyły się kwalifikacje do turnieju w Adelajdzie. Alex Bolt (325. ATP) okazał się lepszy 6:1; 6:4 niż Matthew Dellavedova (450. ATP), Argentyńczyk Facundo Diaz Acosta (93. ATP) pokonał 2:6; 7:6(6); 7:6(3) Brazylijczyka Thiago Seybotha Wilda (78. ATP), który miał trzy piłki meczowe w tie-breaku drugiego seta, ale od stanu 6-3, przegrał 6-8. Adam Walton (176. ATP) ograł 6:3; 6:2 Bernabe Zapatę Mirallesa (77. ATP), Arthur Rinderknech (97. ATP) pokonał 6:4; 7:5 Jamesa McCabe (278. ATP).

11:30 Alex Michelsen (92. ATP) chciał przełamać dzisiejszą "klątwę" Amerykanów w nowozelandzkim Auckland i wygrał pierwszego seta z Nuno Borgesem (66. ATP) 6:0. W drugim secie nie zdołał jednak zamknąć meczu, przegrał w tie-breaku do 6, a w trzeciej partii uległ 3:6 w gemach i został czwartym Amerykaninem, który odpadł w 1. rundzie tego turnieju. W grze z reprezentantów USA został tylko Ben Shleton (16. ATP), który jest rozstawiony z numerem "1" i miał "wolny los" w 1. rundzie, a w 2. zmierzy się z Fabianem Marozsanem.

11:18 Paula Badosa (74. WTA) zaliczyła trudny powrót po półrocznej przerwie. Hiszpana rozpoczęła mecz z Bernardą Perą (69. WTA) od zwycięstwa w pierwszym secie 6:3, ale w kolejnych przegrała 2:6; 3:6 z Amerykanką, która miała słabą drugą część poprzedniego sezonu.

09:33 Gael Monfils (75. ATP) nie rozpoczął tak udanie 2024 roku, jak jego żona Elina Svitolina, która grał w finale turnieju w Auckland. W tym samym mieście lepszy od Francuza w 1. rundzie okazał się Fabian Marozsan (65. ATP). Węgier wygrał 6:4; 6:7(6); 7:6(4). Monfils w tie-breaku drugiego seta obronił dwie piłki meczowe, natomiast w decydującym secie Gael prowadził już 5:3, ale Fabian zdołał odrobić stratę i został pierwszym Węgrem od 1973 roku, który wygrał mecze w Auckland.

09:27 Cristina Bucsa (61. WTA) niespodziewanie wyeliminowała w 1. rundzie turnieju WTA 500 w Adelajdzie Jasmine Paolini (30. WTA). Hiszpanka wygrała 6:3; 6:3. Natomiast w wewnątrz ukraińskim pojedynku Marta Kostjuk (41. WTA) okazała się lepsza 7:6(3); 6:1 niż Anhelina Kalinina (28. WTA).

07:20 Nie był to dobry dzień dla Amerykanów w Auckland. Marcos Giron (60. ATP) przegrał 6:7(5); 2:6 z Danielem Altmaierem (57. ATP). J.J. Wolf (54. ATP) okazał się gorszy 4:6; 2:6 niż Luca van Assche (87. ATP), a Botic van de Zandschulp (59. ATP) ograł 7:6(5); 6:2 Christophera Eubaknsa (34. ATP).

06:48 Wciąż kontynuujemy serię australijskich turniejów, które są przygotowaniem do wielkoszlemowego Australian Open. Panie rywalizują w Hobart i Adelajdzie, natomiast panowie w Adelajdzie i Auckland.

Do niespodziewanych rozstrzygnięć doszło podczas turnieju pań w Adelajdzie. Beatriz Haddad Maia (11. WTA) przegrała 3:6; 4:6 z Anastazją Pawluczenkową (59. WTA). Natomiast Barbora Krejcikova (10. WTA) przegrała 5:7; 6:3; 5:7 z inną Rosjanką Anną Kalinskają (75. WTA). Spotkanie trwało blisko trzy godziny. Brazylijka to była turniejowa "5", natomiast Czeszka rozstawiona była z numerem "4". Obie zakończyły zmagania już na 1. rundzie.