Yuan Yue zdobywa pierwszy tytuł WTA w Austin po zwycięstwie nad rodaczką Wang Xiyu

Yuan Yue po zwycięstwie w Teksasie
Yuan Yue po zwycięstwie w TeksasieProfimedia
Yuan Yue wygrała turniej ATX Open w Austin w Teksasie. Chinka była zbyt silna dla swojej rodaczki Wang Xiyu w finale, wygrywając 6:4; 7:6(4).

Yuan Yue potrzebowała 2 godzin i 13 minut oraz siedmiu piłek meczowych, aby przechytrzyć Wang, która wróciła z deficytu 2:5 i zdołała wymusić tie-break w drugim secie.

W październiku ubiegłego roku Yuan przegrała swój pierwszy finał WTA w Seulu z Jessicą Pegulą.

Był to pierwszy całkowicie chiński finał od czasu, gdy Wang Qiang była zbyt silna dla Zheng Saisai w Nanchang w 2018 roku i pierwszy chiński finał poza Azją od 2006 roku, kiedy Zheng Jie była zbyt silna dla Li Na w Estoril.

Po powrocie Wang w drugim secie, Yuan objęła prowadzenie 6-1 w tie-breaku. Wang obroniła pierwsze trzy piłki meczowe, ale nie zdobyła swojego drugiego tytułu WTA. Wcześniej wygrała Guangzhou Open we wrześniu ubiegłego roku.