Raducanu i Kyrgios nieobecni na liście zgłoszeń Australian Open

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Raducanu i Kyrgios nieobecni na liście zgłoszeń Australian Open
Brytyjka Emma Raducanu
Brytyjka Emma Raducanu
AFP
Nick Kyrgios i była mistrzyni US Open Emma Raducanu są znaczącymi nieobecnymi na liście zgłoszeń do Australian Open 2024.

Australijczyk Kyrgios, niegdyś numer 13 na świecie, przeszedł operację kolana w styczniu, a następnie przerwał plany powrotu na Wimbledon po zerwaniu więzadła w nadgarstku.

Szef Australian Open Craig Tiley powiedział niedawno, że spodziewa się, że Kyrgios będzie w "jakiejś formie" na otwarciu Wielkiego Szlema w tym roku i może otrzymać dziką kartę.

Raducanu również zabrakło na liście zgłoszeń.

21-latka, która zadziwiła świat tenisa, wygrywając US Open jako kwalifikantka w wieku 18 lat, nie gra od kwietnia po przejściu operacji obu nadgarstków i kostki.

W tym miesiącu wycofała się z zaplanowanego powrotu na turnieju pokazowym w Makau, ale jej powrót ma nastąpić na początku 2024 roku.

Nadal i Osaka, zgodnie z oczekiwaniami, powrócą na turniej Wielkiego Szlema po tym, jak oboje wzięli udział w Brisbane International.

Hiszpański 22-krotny zwycięzca Wielkiego Szlema Nadal nie grał od tegorocznego Australian Open z powodu kontuzji.

Japonka Osaka urodziła córkę Shai w lipcu i nie grała od września 2022 roku, zmagając się również ze swoim zdrowiem psychicznym.

Australian Open zaplanowano od 14 do 28 stycznia. Aryna Sabalenka broni tytułu kobiet, a Novak Djoković mężczyzn.