Linette przegrała z Putincewą, Polska przegrywa z Kazachstanem

Linette przegrała z Putincewą, Polska przegrywa z KazachstanemAFP
Na kortach ziemnych w Astanie rozpoczął się mecz Polska - Kazachstan w ramach Billie Jean King Cup. Niestety na otwarcie Magda Linette przegrała w dwóch setach z Julią Putincewą 5:7, 3:6.

Spotkanie otwierające zawody było jedynym meczem singlowym, w którym to polska zawodniczka była wyżej notowana od rywalki. Pod nieobecność w Astanie Igi Świątek, rolę liderki polskiej kadry pełni 19. na świecie Linette. Putincewa jest 45. w rankingu, a oprócz niej Kazachstan reprezentuje także siódma na świecie Jelena Rybakina

Biorąc pod uwagę porażkę Linette, sytuacja Polek staje się bardzo trudna. Przegrana boli tym bardziej, że Polka kontrolowała sytuację w pierwszym secie i prowadziła nawet 4:1 w gemach. W dziewiątym gemie nie wykorzystała aż trzech piłek setowych, a niedługo później oddała całą partię.

W drugiej odsłonie Polka nie była w stanie wrócić do dobrej dyspozycji i to Kazaszka objęła prowadzenie 4:1, które wykorzystała do końca seta.

W drugim piątkowym meczu Weronika Falkowska zmierzy się z Rybakiną. Zdecydowną faworytką pojedynku pozostaje zawodniczka gospodarzy.