Dominic Thiem przełamał serię porażek i awansował do 1/8 turnieju w Estoril

Dominic Thiem przełamał serię pięciu porażek z rzędu i wygrał drugie spotkanie w tym rokuAFP
Dominic Thiem przegrał pięć ostatnich meczów, ale udało mu się przełamać złą passę w starciu ze swoim rodakiem Sebastianem Ofnerem. Były numer "3" rankingu ATP wygrał 3:6; 6:3; 6:4 podczas turnieju ATP 250 w Estoril.

Thiem jedyne dotychczasowe zwycięstwo odniósł w Buenos Aires, gdzie pokonał Alexa Molcana, później rozpoczęła się seria porażek. Najpierw odpadł w 2. rundzie w Buenos Aires z Juanem Pablo Varillasem, a następnie w pierwszych rundach w Rio de Janeiro, Santiago, Indian Wells i Miami.

Mecz z Ofnerem też rozpoczął się dla Thiema. Szybko dał się przełamać i przegrywał 0:3, następnie ponownie przegrał swoje podanie i było już 1:5. Ostatecznie udało mu się raz wygrać podanie przy serwisie Ofnera, ale przegrał pierwszego seta 3:6.

Kolejny również rozpoczął źle dla Thiema, bo został przełamany już na początku partii. Ofner jednak nie wykorzystał tej szansy. Od stanu 1:0 przegrał cztery gemy z rzędu, Dominic wyszedł na prowadzenie 4:1 i utrzymał przewagę, wygrywając 6:3.

Decydujący set rozpoczął się od dwóch przełamań Thiema, który prowadził 3:0, jednak wtedy sam stracił podanie. Do końca spotkania już obaj wygrywali swoje gemy serwisowe i Austriak wygrał 6:4.

Kolejnym rywalem Thiema będzie Ben Shelton, który w Estoril jest rozstawiony z numerem "8".