Tenis Flash: Linette awansowała dalej w Charleston, Hurkacz odpadł

Tenis Flash: Linette awansowała do kolejnej rundy w Charleston
Tenis Flash: Linette awansowała do kolejnej rundy w CharlestonProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tennis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

20:45 Hubert Hurkacz nie sprostał Hiszpanowi Bernabe Zapacie Mirallesowi w portugalskim Estoril. Choć Polak wydarł pierwszego seta po tie-breaku, to w dwóch kolejnych rywal bezlitośnie wykorzystywał jego błędy. Przygotowaliśmy dla Was skrót z najciekawszymi zagraniami tego meczu.

Kluczowe momenty pojedynku Zapata Miralles-Hurkacz

19:20 Wiktoryja Azarenka na 1/8 finału zakończyła udział w turnieju WTA w Charleston. Białorusinka musiała uznać wyższość prawie o dekadę młodszej Anny Kalińskiej z Rosji w dwóch setach: 4:6, 6:7(5).

18:30 Paula Badosa pewnie wygrywa swój pierwszy mecz z młodą Rosjanką Dianą Shnaider. Wczoraj 19-latka nadspodziewanie dobrze poradziła sobie z rodaczką Kudiermietową, ale Badosa postawiła zbyt trudne warunki, by dać się pokonać. Hiszpanka błyskawicznie przełamała rywalkę, wychodząc na 4:0 w pierwszym secie. Shnaider urwała jej tylko jednego gema, by w drugim secie walczyć równo do stanu 3:3. Na więcej 25-latka jej nie pozwoliła i to ona awansowała do ćwierćfinału w Charleston po wygranej 6:1, 6:3.

16:10 Pomimo bardzo pewnej wygranej Thiem nie szczędził młodemu Amerykaninowi komplementów w wywiadzie pomeczowym.

Rozmowa ze zwycięzcą meczu Thiem-Shelton

16:00 Jak wyglądał mecz Thiema z Sheltonem? Sprawdźcie najciekawsze momenty

Kluczowe zagrania w meczu Thiem-Shelton

15:50 Dominic Thiem bez problemów pokonał Bena Sheltona na mączce w Estoril. Różnica miejsc w rankingu mogłaby przemawiać na korzyść Amerykanina, ale prawie dekada więcej doświadczenia na korcie zadziałała na korzyść Austriaka. Co prawda Shelton pierwszy przełamał Thiema, ale ten odpowiedział piorunująco i po przegraniu dwóch gemów wygrał sześć z rzędu. W drugim secie podobnie widoczna była różnica klas, 29-latek przechodzi do ćwierćfinału po wygranej 6:2, 6:2.

09:55 Iga Świątek skrytykowała tenisowych decydentów za nieusunięcie Rosjan i Białorusinów z zawodów tenisowych. Jej zdaniem taka decyzja powinna była zapaść rok temu, wtedy byłaby mocnym sygnałem do Rosji, że agresja będzie miała swoją cenę.

08:15 Oprócz Linette, do kolejnej rundy w turnieju WTA 500 w Charleston awansowały chociażby Jessica Pegula, która pokonała 6:2, 6:0 Annę Blinkową, czy Belinda Bencic, która okazała się lepsza od Katherine Sebov w stosunku 6:0, 6:3.

08:10 Magda Linette udanie rozpoczęła rywalizację w amerykańskim Charleston i w swoim pierwszym meczu turnieju pokonała Warwarę Graczewą 6:7(3), 7:5, 6:4. Jej kolejną rywalką będzie Madison Keys.