Tenis Flash: Udany powrót Świątek w meczu z Vondrousovą. Hurkacz wygrał w Paryżu

Iga Świątek rozpoczęła zmagania w Cancun od zwycięstwa
Iga Świątek rozpoczęła zmagania w Cancun od zwycięstwaAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:05 Oto Flashmoment dnia.

Flashmoment dnia

22:58 Późna tenisowa noc w Paryżu. Alexander Bublik pokonał Nicolasa Jarry'ego z Chile w prostych setach 7-6, 7-6, aby dotrzeć do 1/8 finału.

22:40 Pomimo powrotu po kontuzji, Carlos Alcaraz został pokonany przez Romana Safiullina 6-3, 6-4 w pierwszej rundzie.

Skrót meczu Safiullin - Alcaraz

20:51 Karen Kachanov awansował do trzeciej rundy po pokonaniu Laslo Djere 6-4, 7-5.

20:24 Kolejny Francuz odpada na pierwszym etapie - Gael Monfils przegrywa z Francisco Cerundolo w trzech setach 4-6, 7-6, 7-5.

Skrót meczu Monfils - Cerundolo

18:25 Tallon Griekspoor (23. ATP) nie miał żadnych problemów z awansem do 1/8 turnieju ATP 1000 w Paryżu. Alejandro Davidovich Fokina (28. ATP) nie był w stanie mu zagrozić i przegrał 2:6; 2:6. Holender o ćwierćfinał zagra ze zwycięzcą pojedynku Novak Djokovic – Tomas Martin Etcheverry.

17:16 Felix Auger-Aliassime (19. WTA) nie zwalnia tempa. Po triumfie podczas turnieju w Bazylei, tym razem pokonał 7:6(3); 6:4 w 1. rundzie zawodów w Paryżu Jana-Lennarda Struffa (27. ATP). Dalej gra też reprezentant gospodarzy Ugo Humbert (26. ATP). Francuz pokonał 6:4; 6:3 Marcosa Girona (59. ATP).

16:13 Kolejne rozstrzygnięcia w Paryżu. Daniel Altmaier (54. ATP) pokonał 6:2; 6:4 nadzieję gospodarzy Arthura Filsa (36. ATP), a Mackenzie McDonald (42. ATP) okazał się lepszy w wewnątrz amerykańskim pojedynku 1:6; 6:4; 6:2 niż J.J. Wolf (57. ATP).

15:37 Hubert Hurkacz (11. ATP) rozegrał niesamowite spotkanie w 1. rundzie turnieju ATP 1000 w Paryżu. Polak w drugim secie serwował po zwycięstwo przy stanie 5:4, następnie wrócił ze stanu 0-5 w tie-breaku, żeby ostatecznie i tak przegrać tę partię. Końcówka trzeciej odsłony była jednak perfekcyjna w jego wykonaniu. Hurkacz wygrał mecz z Sebastianem Kordą (24. ATP) 6:3; 6:7(6); 6:3.

15:03 Alexander Zverev (9. ATP) stoczył bardzo trudne starcie z Marton Fucsovicesem (52. ATP), ale ostatecznie wyszedł zwycięsko. Niemiec wygrał 4:6; 7:5; 6:4. Dalej gra też Tomas Martin Etcheverry (31. ATP). Argentyńczyk pokonał 4:6; 7:6(6); 6:4 Miomira Kecmanovicia (53. ATP). Serb miał piłkę meczową w tie-breaku drugiego seta.

Zagrania z meczu Fucsovics – Zverev

12:50 Dusan Lajovic (48. ATP) awansował do 2. rundy turnieju w Paryżu. Serb, który do turnieju awansował jako "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, pokonał 7:5; 6:3 reprezentanta gospodarzy, którym bym Benjamin Bonzi (77. ATP). Francuz występował w turnieju z "dziką kartą". Za moment swoje spotkanie rozpocznie Hubert Hurkacz, który zmierzy się z Sebastianem Kordą.

09:13 Kapitalne spotkanie w nocy z poniedziałku na wtorek w paryskiej hali rozegrali Stan Wawrinka (51. ATP) i Dominic Thiem (108. ATP). W starciu dwóch tenisistów z tytułem wielkoszlemowym na koncie lepszy okazał się Austriak, który wygrał 3:6; 6:3; 7:5. Szwajcar miał piłkę meczową w trzecim secie, ale ostatecznie odpadł z turnieju. Więcej o tym spotkaniu

06:40 Iga Świątek przegrywała już 2:5 w pierwszym secie z dwoma przełamaniami z Marketą Vondrousovą, ale ostatecznie zdołała wygrać tę partię 7:6(3), a w kolejnej nie oddała rywalce nawet gema. Świetnie spisała się natomiast triumfatorka US Open – Coco Gauff. Ona 6:0; 6:1 ograła Ons Jabeur