Jannik Sinner poprawia rekordy włoskiego tenisa. Wygrał już 60 spotkań

Jannik Sinner poprawia rekordy włoskiego tenisa. Wygrał już 60 spotkańPAP
Jannik Sinner jest wielkim bohaterem finału sezonu i stale aktualizuje księgę rekordów włoskiego tenisa. Półfinalista turnieju ATP Finals w Turynie w tym roku wygrał już 60 pojedynków.

Sinner w grupie turyńskiej imprezy kolejno pokonał Greka Stefanosa Tsitsipasa, Serba Novaka Djokovicia i Duńczyka Holgera Rune. Dzięki temu jego występ w Turnieju Arcymistrzów już jest najlepszym w historii włoskiego tenisa.

22-latek z Południowego Tyrolu jeszcze przed turniejem w stolicy Piemontu ustanowił rekord kraju w liczbie wygranych meczów w jednym roku kalendarzowym. Zajmujący aktualnie 4. miejsce w światowym rankingu zawodnik poprawił wyczyn 54 sezonowych sukcesów należący od 1978 roku do Corrado Barazzuttiego. Stało się to dzięki wygranej nad Rosjaninem Andriejem Rublowem w półfinale ATP 500 w Wiedniu.

Następnie urodzony w 2001 roku mieszkaniec San Candido pokonał w finale austriackiego turnieju innego Rosjanina Daniiła Miedwiediewa, a następnie w swoim debiucie w Masters 1000 w Paryżu okazał się lepszy od Amerykanina Mackenziego McDonalda. Trzy kolejne zwycięstwa w ATP Finals sprawiły, że liczba tegorocznych zwycięstw Sinnera wynosi 60.

Tegoroczne osiągnięcia Włocha są naprawdę imponujące. Sinner swoje najlepszy w karierze miejsce (4.) na liście ATP w dużej mierze zawdzięcza zdobyciu czterech trofeów: w Montpellier, Toronto, Pekinie i Wiedniu, które poparł grą w półfinale Wimbledonu i finale Masters 1000 w Miami.