Tenis Flash: Hurkacz i Fręch już za burtą, fatalny początek w Waszyngtonie

Tenis Flash: Zaczął się turniej w Waszyngtonie. Zagrają dziś Fręch i Hurkacz
Tenis Flash: Zaczął się turniej w Waszyngtonie. Zagrają dziś Fręch i HurkaczAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

00:43 Niestety, Hubert Hurkacz (17. ATP) kończy udział w singlowej części waszyngtońskichh rozgrywek już na pierwszym rywalu. Michael Mmoh (112. ATP) wygrywa 6:3, 6:7(4), 7:6(4). Zapraszamy na obszerne podsumowanie meczu.

23:36 Mecz Huberta Hurkacza z Michaelem Mmohem trwa zbyt długo, by czekać na niego z wyborem FlashMomentu ATP. Przerywamy więc oglądanie Polaka w Waszyngtonie i dzielimy się tym pojedynkiem z meczu Tabilo - Meligeni Alves.

FlashMoment ATP wtorku

20:37 Co prawda ostatnie mecze jeszcze trwają, ale dziś FlashMoment wybieramy wcześniej. Daria Kasatkina (11. WTA) nie dała we wtorek szans Elise Mertens (29. WTA) i melduje się w 2. rundzie turnieju w Waszyngtonie po wygranej 6:3, 7:5. Za to ozdobą akcji jest wymiana wygrana przez rywalkę, na pocieszenie:

FlashMoment wtorku w rozgrywkach WTA

19:34 Niestety, Magdalena Fręch (80. WTA) właśnie zakończyła udział w Mubadala Citi DC Open. Polka w dwóch setach nie sprostała Peyton Stearns (59. WTA), przegrywając 1:6, 4:6.

16:30 W austriackim Kitzbuhel bez niespodzianki, choć po pierwszym secie można było postawić znak zapytania. Daniel Altmaier (51. ATP) pokonał Marc-Andreę Hueslera (88. ATP) 6:7(5), 6:2, 6:4 i awansował do 1/8 finału. Niedawny pogromca Gasqueta i Rublowa z Hamburga może mieć niezły humor, a jego rywal z trzeciego kolejnego turnieju odpada po pierwszym meczu.

Skrót meczu Huesler-Altmaier

15:54 Faworytka w poniedziałkowy wieczór była bliska wygranej, a we wtorkowe popołudnie najadła się strachu. Alize Cornet (65 WTA) wygrała dopiero po trzecim secie z 18-letnią Czeszką Lucie Havlickovą (228. WTA). Francuzka prowadziła już 4:0 w drugiej odsłonie, by następnie przegrać sześć gemów w serii. Dopiero w trzeciej partii odzyskała równowagę i mecz Livesport Prague Open zakończył się wynikiem 6:4, 4:6, 6:2.

11:35 Nocny pojedynek z podtekstami wygrała Elina Switolina (27. WTA). W pierwszym secie decydował dopiero tie-break, w drugim miała już kontrolę i dowiozła wygraną 7:6(2), 6:4 nad Wiktoryją Azaranką (19. WTA). Co mówiła po spotkaniu?

Rozmowa pomeczowa Eliny Switoliny

08:35 Rozpoczęła się już rywalizacja w głównych drabinkach najbardziej prestiżowego turnieju w tym tygodniu na światowych kortach - WTA i ATP 500 w Waszyngtonie. Dzisiaj to gry w singlu przystąpią Polacy. Około 18 Magdalena Fręch zagra z Peyton Stearns, po tym jak z imprezy wycofała się Sofia Kenin. Hubert Hurkacz późniejszym wieczorem zmierzy się za to w drugiej rundzie z Michealem Mmohem.