Tenis Flash: Mężczyźni zaczynają rywalizację w Paryżu. Sabalenka rozbiła Sakkari w Cancun

Sabalenka udanie rozpoczęła zmagania w turnieju mistrzyń
Sabalenka udanie rozpoczęła zmagania w turnieju mistrzyń AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:31 Oto Flashmoment dnia.

Flashmoment dnia

22:09 Grigor Dimitrov potrzebował dwóch godzin i 20 minut, aby pokonać Lorenzo Musettiego 6-2, 6-7, 6-3.

21:50 Yoshihito Nishioka pokonał Jordana Thompsona z Australii w trwającym 141 minut spotkaniu 7-6, 4-6, 6-2.

21:05 Po trzech wcześniejszych porażkach Amerykanów, Taylor Fritz ma się czym pochwalić, wygrywając z Argentyńczykiem Sebastianem Baezem 6-1, 6-4.

Skrót meczu Fritz - Baez

19:34 Kolejne nieszczęście Francuzów w Paryżu, Luca van Assche został pokonany przez Serba Laslo Djere w trzech setach. Światowy numer 34 wygrał spotkanie 6-7, 6-4, 6-4.

19:27 Kwalifikant Botic Van De Zandschulp pokonał Francuza Adriana Mannarino w Paryżu w prostych setach 6-4, 7-5.

17:28 Dalej w Paryżu grają natomiast dwaj Rosjanie. Roman Safiullin (45. ATP) pokonała 7:6(4); 6:3 Alexandre Mullera (83. ATP), a Karen Chaczanow (15. ATP) okazał się lepszy 6:4; 6:4 niż Max Purcell (43. ATP).

17:13 Andy Murray (40. ATP) pożegnał się z turniejem w Paryżu. Szkot dzielnie przez trzy godziny walczył z Alexem de Minaurem (13. ATP), ale ostatecznie przegrał 6:7(5); 6:2; 5:7. Trzykrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych może sobie pluć w brodę, bo w decydującej partii prowadził już 5:2, miał piłkę meczową przy stanie 5:4, ale ostatecznie przegrał pięć gemów z rzędu i całe spotkanie.

Zagrania z meczu Murray – de Minaur

16:12 Na ten moment pogoda nie sprzyja w Cancun. Od rana pada deszcz. Mecz Igi Świątek z Marketą Vondrousovą jest zaplanowany na godzinę 23 czasu polskiego.

15:02 Kacper Żuk (371. ATP) awansował do głównego turnieju rangi challenger w Ismaning. Polak pokonał w kwalifikacjach 5:7; 6:4; 6:3 doświadczonego Czecha, którym był Jiri Vesely (296. ATP).

14:48 Tallon Griekspoor (23. ATP) przegrał pierwszego seta z Christopherem Eubanksem (32. ATP), ale w dwóch kolejnych okazał się lepszy i awansował do 2. rundy turnieju w Paryżu. Holender wygrał 6:7(2); 6:3; 6:4. Dalej gra też Alexander Bublik (33. ATP), który wygrał 6:3; 6:4 z Francesem Tiafoe (14. ATP) i definitywnie pozbawił go szansy na udział w turnieju kończącym sezon.

13:47 Ben Shelton (16. ATP) po raz drugi z rzędu odpadł w pierwszym meczu turnieju rangi ATP. Po zeszłotygodniowej porażce z Jannikiem Sinnerem w Wideniu, tym razem musiał uznać wyższość Alejandro Davidovicha Fokiny (28. ATP) w Paryżu. Hiszpan wygrał 7:6(4); 5:7; 6:3. Dalej gra też Nicolas Jarry (20. ATP), który ograł 7:5; 7:6(6) Alexeia Popyrina (39. ATP).

12:34 Roberto Bautista-Agut (66. ATP) jako pierwszy, z dziś grających, zameldował się w 2. rundzie turnieju w Paryżu. Hiszpan bez większych problemów poradził sobie z Jirim Lehecką (30. ATP), którego pokonał 6:4; 6:2.

07:04 Dziś rusza rywalizacja w stolicy Francji, gdzie najlepsi tenisiści świata zagrają o ostatni triumf w turnieju rangi 1000 w tym roku oraz przepustkę do turnieju kończącego sezon. Panie natomiast rozpoczęły zmagania w fazie grupowej w Cancun. Aryna Sabalenka rozbiła 6:0; 6:1 Marię Sakkari, a Jesica Pegula 7:5; 6:2 wygrała z Eleną Rybakiną