Więcej

Tenis Flash: Sabalenka zagra o swój pierwszy tytuł w 2025 roku. Zwycięstwo Katarzyny Kawy

Dimitrov został pierwszym półfinalistą w Miami
Dimitrov został pierwszym półfinalistą w Miami Imagn Images / ddp USA / Profimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:10 Novak Djoković został najstarszym zawodnikiem, który kiedykolwiek dotarł do półfinału turnieju Masters, pokonując Sebastiana Kordę 6-3, 7-6(4). Serb walczył od stanu 5:2 w drugim secie, aby przypieczętować zwycięstwo i w następnej rundzie zmierzy się z Grigorem Dimitrovem. To naprawdę imponujący występ 24-krotnego mistrza Wielkiego Szlema, który w tym tygodniu powalczy o swój 100. tytuł ATP. Więcej w artykule.

21:25 Aryna Sabalenka była w doskonałej formie, dając fantastyczny występ, aby łatwo pokonać Jasmine Paolini, 6-2, 6-2, i zarezerwować sobie miejsce w swoim pierwszym finale Miami Open. Czeka na zwyciężczynię meczu Jessiki Peguli i Alexandry Eali, który odbędzie się nieco później.

Prawdziwy popis nr 1 światowego rankingu, która chce zdobyć swój pierwszy tytuł w 2025 roku. Więcej w artykule.

18:45 Katarzyna Kawa (219. WTA) awansowała do ćwierćfinału turnieju rangi ITF W75 w brazylijskim mieście Vacaria. Jej przeciwniczką była Aurora Zantedeschi (384. WTA). Polka wygrała 7:5; 6:2. Kawa o półfinał zagra z Julią Rierą (149. WTA).  

16:21 Martyna Kubka (370. WTA) przegrała 2:6; 4:6 z Kają Juvan (689. WTA) w drugiej rundzie turnieju ITF. W 75 w Murskiej Sobocie. Polka nie zdołała sprawić niespodzianki w starciu ze znaną słoweńską tenisistką. 

14:34 Maja Chwalińska i Anastasia Detiuc mkną po kolejny tytuł WTA 125 w Antalyi. Polka i Czeszka wygrały w poprzedni weekend pierwsze zawody w Turcji, a w drugich są już w półfinale. Ich rywalkami w ćwierćfinale były rozstawione z "1" – Yvonne Cavalle-Reimers/Angelica Moratelli, a mecz zakończył się wynikiem 6:4; 6:4.  

13:49 Niestety kolejni Polacy żegnają z turniejami rangi ITF M15. W Heraklionie Olaf Pieczkowski (574. ATP) przegrał w 1/8 po niespodziewanej porażce. Jego pogromcą okazał się Amit Vales (916. ATP), który wygrał 6:3; 6:4. Natomiast w tej samej fazie turnieju w Antalyi niespodzianki nie sprawił Gabriel Matuszewski (1753. ATP). Gabriele Piraino (429. ATP) wygrał 6:1; 6:4. 

12:23 Weronika Falkowska (379. WTA) awansowała do ćwierćfinału turnieju rangi ITF W50 w Bujumbura. Polka nie miała większych problemów z Holenderką Jasmijn Gimbrere (552. WTA) i wygrała 6:3; 6:3.   

09:05 Filip Peliwo (608. ATP) zagra w ćwierćfinale zawodów rangi ITF W15 w Tsukabie. Jego rywalem w 1/8 był Tsung-Hao Huang (705. ATP). Zacięty pojedynek zakończył się wynikiem 3:6; 7:5; 7:6(6). 

08:55 Zapraszamy na zapowiedź meczu Arthur Fils – Jakub Mensik. Francuz i Czech zagrają o półfinał w Miami. 

Zapowiedź meczu Fils – Mensik
Flashscore

08:11 Ćwierćfinałowy mecz Novaka Djokovica z Amerykaninem Sebastianem Kordą w Miami Open został przeniesiony na czwartek po tym, jak środowe mecze przekroczyły harmonogram.

07:44 Wcześniej najwyżej rozstawiony Alexander Zverev odpadł w 1/8 finału turnieju ATP 1000 w Miami. Niemiecki tenisista przegrał z Francuzem Arthurem Filsem (18. ATP) 6:3, 3:6, 4:6. Więcej w artykule

Skrót meczu Zverev – Fils
Flashscore

07:40 Grigor Dimitrov (15. ATP) po bardzo trudnym i wyrównanym meczu został pierwszym półfinalistą w Miami. Rywalem Bułgara był Francisco Cerundolo (24. ATP), a spotkanie zakończyło się wynikiem 6:7(6); 6:4; 7:6(3). Dimitrov w trzecim secie przegrywał już 0:3, w dwunastym gemie obronił piłkę meczową, ale gra dalej w Miami. 

Wil jij jouw toestemming voor het tonen van reclames voor weddenschappen intrekken?
Ja, verander instellingen