Tenis Flash: Świątek gra z Muchovą deszcz nie pozwala skończyć. Hurkacz czeka na Alcaraza

Tenis Flash: Świątek zagra z Muchovą, a Hurkacz z Alcarazem
Tenis Flash: Świątek zagra z Muchovą, a Hurkacz z AlcarazemProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

00:09 W męskim tenisie ochy i achy w czwartek wzbudził ten punkt wywalczony przez Lorenzo Musettiego kosztem Daniiła Miedwiediewa.

FlashMoment ATP na czwartek
Flashscore

23:58 I znów przerwa. Cenny gem z przełamaniem dla Polki to ostatnie, na co pozwolił deszcz. Nacieszmy więc oczy najlepszą - zdaniem naszych kolegów realizujących klipy - wymianą czwartku. W rolach głównych Jasmine Paolini i Jessica Pegula.

FlashMoment czwartku z Montrealu
Flashscore

23:44 Wróciły! Po trzech godzinach przerwy Iga Świątek i Karolina Muchova pojawiły się ponownie na korcie, by rozegrać trzeciego seta.

23:35 Nick Kyrgios potwierdził wycofanie z US Open. Oznacza to degradację na bardzo odległe miejsce w rankingu ATP.

23:18 Daniił Miedwiediew (3. ATP) utrzymał kontrolę nad przebiegiem meczu z Lorenzo Musettim (19. ATP). W pierwszym secie wystarczyło mu do wygranej jedno przełamanie, a w drugim najpierw zbudował przewagę, by po przełamaniu przez Włocha odpowiedzieć dokładnie tym samym. Efekt to zwycięstwo 6:4, 6:4 i awans do ćwierćfinału turnieju w Toronto.

Skrót meczu Miedwiediewa z Musettim
Flashscore

22:28 Alejandro Davidovich Fokina (37. ATP) sensacyjnie rozprawił się z Casperem Ruudem (5. ATP). Hiszpan nie posiadał się z radości po zwycięstwie 7:6(4), 4:6, 7:6(4). Porażka Norwega już w trzeciej rundzie turnieju w Toronto oznacza, że w na dniach straci swoje miejsce w rankingu ATP na rzecz Holgera Rune, choć ten odpadł jeszcze wcześniej.

Skrót meczu Davidovich Fokina - Ruud
Flashscore

20:33 Mecz Igi Świątek z Karoliną Muchovą został przerwany z powodu coraz bardziej intensywnych opadów deszczu. Stan rywalizacji na IGA Stadium zatrzymał się przy 6:1, 4:6 i czekamy na decydującą partię.

18:31 Podczas gdy Iga Świątek szykuje się do gry, Jessica Pegula (3. WTA) już czeka na poznanie rywalki w ćwierćfinale. Właśnie pokonała Jasmine Paolini (49. WTA) 6:4, 6:0

17:24 W polskim ćwierćfinale Polish Open lepsza okazała się Maja Chwalińska (532. WTA). Choć Martyna Kubka (608. WTA) miała cztery piłki na skończenie seta, to ostatecznie musiała uznać wyższość rywalki wynikiem 6:7(9), 4:6. Chwalińska awansowała do półfinału, w którym w piątek zagra z Greet Minnen (113. WTA) z Belgii.

13:57 Caroline Wozniacki nie znalazła ostatecznie recepty na Marketę Vondrousovą i uległa Czeszce w dwóch setach. Dunka pokazała jednak, że wcale nie jest daleko od swojej dawnej dyspozycji. W drugim secie zanotowała emocjonujący comeback, choć widać brak ogrania - w kluczowych momentach pojawiały się błędy. Więcej w analizie naszego kolegi z duńskiej redakcji Flashscore, Svenda Bertila Frandsena.

11:15 Po wygranej z Petrą Martić (35. WTA) białoruska tenisistka Aryna Sabalenka (2. WTA) zamieniła kilka słów ze wzruszoną koleżanką na widowni. Zapytana na korcie, z kim właśnie rozmawiała, wiceliderka światowego rankingu była wyraźnie poruszona.

Pomecczowa wypowiedź Aryny Sabelnki (polskie napisy)
Flashscore

10:46 Co mówił po meczu sensacyjny pogromca Holgera Rune (6. ATP)? Marcos Giron (70. ATP) nie raz już walczył z topowymi rywalami, ale - jak sam przyznał - wielokrotnie decydowała chwila słabości. Nie tym razem.

Pomeczowa wypowiedź Girona (polskie napisy)
Flashscore

09:03 Zapraszamy na skrót z najlepszymi fragmentami spotkania Carlosa Alcaraza z Benem Sheltonem, wygranego przez lidera rankingu ATP i kolejnego rywala Huberta Hurkacza. Mecz Hiszpana z Polakiem to gratka dla wytrwałych fanów - jako trzeci na Center Court rozpocznie się nie wcześniej niż o 1 w nocy naszego czasu.

Skrót meczu Alcaraz-Shelton
Flashscore

08:59 W nocy w Kanadzie nie zabrakło niespodzianek. Z turnieju pań odpadła rozstawiona z ósemką Maria Sakkari, która przegrała z Danielle Collins 4:6, 2:6. W męskiej drabince nie ma już za to rozstawionego z piątką Holgera Rune. Duńczyk przegrał z Marcosem Gironem 2:6, 6:4, 3:6.

Najlepsze akcje z meczu Marcos Giron - Holger Rune
Flashscore

08:55 Dzisiejsze wydarzenia na kortach w Montrealu i Toronto będą nie lada gratką dla każdego polskiego fana tenisa. W pierwszym z tych miast Iga Świątek zagra w meczu trzeciej rundy z Karoliną Muchovą i będzie to powtórka z tegorocznego finału Rolanda Garrosa. Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:30. W Toronto za to w godzinach nocnych Hubert Hurkacz będzie rywalizował z obecnym liderem rankingu ATP Carlosem Alcarazem