Alexander Zverev "naprawdę chciał zagrać ponownie" z Rafaelem Nadalem w Rolandzie Garrosie

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Alexander Zverev "naprawdę chciał zagrać ponownie" z Rafaelem Nadalem w Rolandzie Garrosie

Alexander Zverev będzie chciał się zemścić.
Alexander Zverev będzie chciał się zemścić.AFP
Alexander Zverev w poniedziałek spotka się z Rafaelem Nadalem w pierwszej rundzie French Open. W piątek zapewnił, że miał nadzieję "zagrać ponownie" przeciwko Hiszpanowi, z którym przegrał z powodu kontuzji w półfinale w 2022 roku.

"Szczerze mówiąc, chciałem ponownie zagrać z Rafą w mojej karierze, w jego karierze. Nie chciałem, aby ostatnim wspomnieniem meczu z nim było opuszczenie kortu na wózku inwalidzkim" - powiedział Niemiec.

"Naprawdę chciałem zagrać z nim tutaj (na Roland Garros) ponownie, ale idealnie liczyłem, że zagram z nim w dalszej części turnieju" - dodał czołowy niemiecki tenisista.

"On nie jest już rozstawiony, a ja tak. To trudne losowanie dla nas obu (...) Mogę zapewnić, że ani Novak (Djoković), ani Alcaraz, ani Sinner nie chcieli grać z Rafą w pierwszej rundzie. Ja też nie chciałem, ale tak to już jest" - skomentował Alexander Zverev.

W 2022 roku skręcił prawą kostkę i zerwał więzadła właśnie w walce z legendarnym Hiszpanem. Nadal z łatwością pokonał Caspera Ruuda w finale, zdobywając swój 14. tytuł French Open i zwiększając swoją liczbę tytułów Wielkiego Szlema do rekordowych 22 (rekord pobił oczywiście później Djoković obecnie mający 24).

W tym roku Zverev przyjeżdża na korty kompleksu Roland-Garros jako nr 4 na świecie i po zdobyciu tytułu w Rzymie w minionym tygodniu, podczas gdy Nadal nie zdobył ani jednego tytułu od Rolanda Garrosa 2022 i grał bardzo niewiele z powodu powtarzających się kontuzji. Hiszpan zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zagrać w swoim ostatnim ostatnim paryskim Wielkim Szlemie.