Awans najwyżej rozstawionego Carlosa Alcaraza do drugiej rundy French Open

Awans najwyżej rozstawionego Carlosa Alcaraza do drugiej rundy French OpenPAP
Lider rankingu tenisistów Hiszpan Carlos Alcaraz awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. W poniedziałkowym pojedynku 20-letni tenisista wygrał ze starszym o rok kwalifikantem z Włoch Flavio Cobollim 6:0, 6:2, 7:5.

To była pierwsza konfrontacja obu tenisistów. Alcaraz był zdecydowanym faworytem w starciu ze 159. na liście ATP Włochem i dwa pierwsze sety potwierdziły te przypuszczenia. Hiszpan obie partie wygrał zdecydowanie.

Przed większość trzeciego seta wydawało się, że również nie będzie miał problemów. Prowadził już 5:3, ale wówczas ambitny Cobolli ruszył do odrabiania strat i wyrównał na 5:5, broniąc po drodze trzy piłki meczowe.

W jedenastym gemie, długim i wyrównanym, Alcaraz przełamał serwis rywala, a następnie przy własnym podaniu zakończył zwycięsko całą rywalizację.

Przeciwnikiem rozstawionego z numerem jeden Hiszpana w kolejnej rundzie będzie 112. w światowym rankingu Japończyk Taro Daniel.