Djoković: Czuję się lepiej, ale za mną tylko jeden mecz

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Djoković: Czuję się lepiej, ale za mną tylko jeden mecz

Djokovic na Roland Garros.
Djokovic na Roland Garros.AFP
Novak Djoković, broniący tytułu mistrza French Open, ale bez wyników w 2024 roku, "czuł się lepiej" niż w poprzednich tygodniach podczas zwycięstwa w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa we wtorek wieczorem, ale "to tylko jeden mecz", jak sam zauważył.

Djoković potrzebował ponad dwóch i pół godziny, aby pokonać Francuza Pierre'a-Huguesa Herberta (142.) 6-4, 7-6 (7/3), 6-4, który rozgrywał swój pierwszy mecz w tym roku na głównym tourze.

"To był dobry, solidny występ z mojej strony", powiedział 37-letni Serb. "Oczywiście mogłem się bardziej postarać w gemach rywala, ale brawo dla niego za bardzo dobre serwowanie".

"Czułem się lepiej niż w poprzednich tygodniach. Zmierzam we właściwym kierunku" - dodał. "Ale to dopiero początek. To tylko jeden mecz. Zobaczymy, jak będę się rozwijał w turnieju, jak moje odczucia będą ewoluować".

"W Monte Carlo (pokonany w półfinale), Rzymie (pokonany w 3. rundzie) i Genewie (pokonany w półfinale) rozpocząłem turniej naprawdę dobrze. Moje pierwsze mecze były świetne. A drugi czy trzeci to już było coś innego... Więc nie chcę się zbytnio ekscytować" - wspominał.

Serb, zdobywca 24 tytułów wielkoszlemowych, ma za sobą sezon daleki od jego zwyczajowych standardów: nie wygrał jeszcze ani jednego turnieju, ani nawet nie zagrał w finale. Jego pozycja światowego numeru 1 jest zagrożona.

W drugiej rundzie Rolanda Garrosa Djoković zmierzy się z 63. w rankingu Hiszpanem Roberto Carballesem-Baeną.