Tenis Flash: Czas na półfinały w Lyonie, Strasbourgu, Rabacie i Genewie

Tenis Flash: Czas na półfinały w Lyonie, Strasbourgu, Rabacie i GenewieProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

22:10 Została nam jeszcze jedna przyjemność na koniec piątkowych zmagań: najlepsza wymiana w rozgrywkach ATP. Wybór padł na wyjątkowo zacięty mecz półfinałowy z Lyonu, w którym zwyciężył faworyt gospodarzy, Arthur Fils, pokonał w trzech setach Amerykanina Brandona Nakashimę.

FlashMoment piątku w ATP

21:37 Nie mogliśmy Wam dziś pokazać zbyt wielu obrazków z kobiecego tenisa, więc niech ta wymiana z półfinału Grabher-Riera w Rabacie będzie osłodą. Oto nasz FlashMoment WTA na piątek!

FlashMoment piątku WTA

19:33 Zmęczenie, ale i wzruszenie słychać było w głosie zwycięzcy drugiego półfinału. Nicolas Jarry długo pracował, by móc walczyć z czołowymi rywalami i nic dziwnego, że efekty go cieszą. Wypowiedź z polskimi napisami.

Wypowiedź po meczu Jarry-Zverev

19:15 Drugi półfinał i druga niespodzianka w Genewie. Nicolas Jarry pokonał Alexandra Zvereva 7:6(3), 6:3 i to on w sobotnim finale Geonet Geneva Open zmierzy się z Grigorem Dimitrovem. Chilijczyk już wcześniej pokonał innego faworyta, Caspera Ruuda.

Najważniejsze chwile półfinału Jarry-Zverev

17:31 Wyraźnie zmęczony, ale też z uśmiechem nieschodzącym z twarzy. Grigor Dimitrov nie mógł znaleźć słów, ale już zaprosił kibiców na sobotni finał turnieju w Genewie.

Rozmowa Grigora Dimitrova po pokonaniu Taylora Fritza

17:25 Prawie trzy godziny walczyli na korcie w Genewie Grigor Dimitrov i Taylor Fritz. Amerykanin nie sprostał roli faworyta pomimo dominacji w pierwszym secie. Bułgar pokonał go wytrwałością w pojedynku zakończonym wynikiem 3:6, 7:5, 7:6(2), zwłaszcza w tie-breaku ostatniego seta. Oto najciekawsze chwile tego starcia:

Kluczowe wymiany meczu Dimitrov-Fritz

17:01 Poznaliśmy obie finalistki turnieju WTA Grand Prix SAR La Princesse Lalla Meryem w Rabacie. Julia Grabher wygrała swój półfinał z Julią Rierą 6:1, 3:6, 7:6(6) po ponad 140 minutach. Jej rywalką w sobotnim finale będzie Lucia Bronzetti z Włoch, która oddała tylko dwa gemy Sloane Stephens, wygrywając 6:1, 6:1.

16:25 Pierwszy finalista z Lyonu jest przeszczęśliwy z osiągniętego wyniku i bardzo usatysfakcjonowany swoją grą, zwłaszcza przeciwko trudnemu rywalowi. Co jeszcze mówił? Pomeczowa wypowiedź Cerundolo z polskimi napisami poniżej:

Francisco Cerundolo po wygranej w półfinale

16:03 Francisco Cerundolo po raz pierwszy w tym sezonie zagra w finale turnieju ATP. Półfinałowy mecz w Lyonie ułożył się po jego myśli, a w drugim secie Cameron Norrie nie zdołał urwać dla siebie choćby gema. Argentyńczyk wygrał 6:3, 6:0.

Najciekawsze momenty meczu Cerundolo-Norrie

14:35 Piątek jest dniem medialnym w Paryżu. Największe nazwiska światowego tenisa przed wejściem na Stade Roland-Garros odpowiadają na pytania dziennikarzy. Nasz kolega na miejscu, Pablo Gallego, zebrał dla polskich czytelników zapis wypowiedzi faworytki Francuzów - Caroline Garcii - oraz maszyny z Raszyna, Igi Świątek.

14:16 Najwyżej rozstawiony uczestnik kwalifikacji do turnieju ATP w Paryżu, Asłan Karacew, melduje się w turnieju głównym. Jego pojedynek z Nicolasem Moreno De Alboranem zakończył się wynikiem 6:4, 6:3, choć w każdym z setów Amerykanin miał chwilową przewagę. W pierwszym udało mu się przełamać Karacewa, a pod koniec obronić cztery setbole. W drugim prowadził już 3:0, by następnie stracić sześć gemów z rzędu.

12:45 Dopiero drugi rozstrzygnięty mecz w piątkowym finale kwalifikacji ATP do French Open, a już niespodzianka. Yannick Hanfmann – jeden z najwyżej notowanych uczestników – nie zagra w turnieju głównym. Wyeliminował go Elias Ymer, aktualnie 155. zawodnik rankingu ATP. Szwed wygrał pewnie, 6:3, 6:4, przełamując Niemca pięciokrotnie.

08:38 Już dzisiaj poznamy wszystkich uczestników głównego turnieju Rolanda Garrosa, bo to właśnie dzisiaj kończą się eliminacje do startującej w poniedziałek imprezy. Niestety w stawce nie ma już żadnych walczących o awans Polaków.