Tenis Flash: Novak Djoković ponownie królem Paryża, pobił kolejne rekordy!

Tenis Flash: Djoković czy Ruud? Dziś poznamy zwycięzcę męskiego turnieju
Tenis Flash: Djoković czy Ruud? Dziś poznamy zwycięzcę męskiego turniejuAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

18:50 W pierwszym secie Novak Djoković dał Ruudowi przestrzeń do podjęcia rywalizacji. W drugim gasił Norwega raz za razem. W trzecim 24-latek dotrzymywał kroku starszemu o połowę Serbowi, ale ten w końcówce zrobił swoje i może świętować wygraną 7:6(1), 6:3, 7:5. Wygranie Rolanda Garrosa po raz trzeci oznacza dwie wielkie rzeczy. Po pierwsze, jako pierwszy w męskim tenisie zdobył 23 tytuły wielkoszlemowe. Po drugie, jako pierwszy zawodnik w historii tenisa co najmniej trzykrotnie wygrał każdy z czterech największych turniejów. Czapki z głów? Pewnie!

17:26 W drugim secie Djoković poradził sobie z Ruudem dużo szybciej i po wyniku 6:3 z jednym przełamaniem na koncie wyszedł na prowadzenie w setach 2:0. Serb coraz bliżej rekorodowego wyniku.

17:02 Podczas gdy Novak Djoković przejmuje kontrolę nad finałem ATP w Paryżu, agencja Reuters kontroluje frekwencję podczas Rolanda Garrosa. Co z tego, że sprzedano rekordową liczbę biletów, skoro nawet podczas finałów puste miejsca są zmorą paryskich rozgrywek?

Rekordowa sprzedaż biletów? A na trybunach wciąż pustki
Rekordowa sprzedaż biletów? A na trybunach wciąż pustkiAFP

16:40 Po bardzo długim, trwającym 82 minuty, otwierającym secie, Novak Djoković jednak wygrywa 7:6(1) i jest o dwa sety od swojego 23. triumfu w turnieju wielkoszlemowym.

15:42 Dość niespodziewanie rozpoczął się finał pomiędzy Djokoviciem i Ruudem. Norweg prowadzi już 4:1 w pierwszym secie, mimo że to Serb jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Czyżby Djokoviciowi ciążyła presja przed wygraniem 23. tytułu wielkoszlemowego? W 2021 roku "Nole" mógł osiągnięć Wielkiego Szlema, wygrywając wszystkie cztery turnieje w jednym roku, ale wówczas niespodziewanie przegrał w finale US Open z Daniiłem Miedwiediewem.

15:10 Xinyu Wang co prawda przegrała ze Świątek w 1/16 finału singla, ale w deblu właśnie wygrała swój pierwszy wielkoszlemowy finał w deblu. Jej partnerką była weteranka debla, Su-Wei Hsieh. Tajwańsko-chińska para pokonała w trzech setach Leylah Fernandez i Taylor Townsend. Dla Hsieh to już druga wygrana w Paryżu po sukcesie z 2014 roku.

Wang i Hsieh z trofeum po niedzielnej wygranej
Wang i Hsieh z trofeum po niedzielnej wygranejAFP

14:50 Na korcie Philippe'a Chatriera rozpoczęło się zamykanie dachu w obawie przed opadami w trakcie finału singla ATP. Po czym... dach otwarto ponownie.

Court Philippe-Chatrier dysponuje rozsuwanym dachem
Court Philippe-Chatrier dysponuje rozsuwanym dachemAFP

14:23 Iga Świątek korzysta z przywileju triumfatorki Rolanda Garrosa. W niedzielne przedpołudnie odbyła sesję zdjęciową w Paryżu i widać po niej, że promienieje, a stres finału ma sobą.

09:01 Już o 14:30 na główny kort w Paryżu wyjdą Novak Djoković i Casper Ruud, którzy swoim finałowym spotkaniem zakończą tegorocznego Rolanda Garrosa. Serb powalczy o zdobycie swojego 23. wielkoszlemowego triumfu. Ruud z kolei będzie mógł otworzyć swoje konto wygranych Wielkich Szlemów.

Historia pojedynków obu zawodników zdecydowanie przemawia za Serbem. Obaj spotykali się ze sobą do tej pory czterokrotnie i Norweg nie był w stanie ugrać nawet seta.