Tenisowy ekspert spodziewa się, że Rune i Miedwiediew będą brylować na French Open

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tenisowy ekspert spodziewa się, że Rune i Miedwiediew będą brylować na French Open
Alex Corretja wiąże duże nadzieje z dwoma finalistami z Rzymu w Paryżu.
Alex Corretja wiąże duże nadzieje z dwoma finalistami z Rzymu w Paryżu.
AFP
Była gwiazda tenisa Alex Corretja opisuje Daniiła Miedwiediewa jako geniusza, a Holgera Rune jako "wybuchowego typa" i "maszynę". To efekt ich drogi aż do finału w Rzymie. Corretja wyraził uznanie dla Duńczyka, który po finale awansował na szóste miejsce w światowym rankingu. "Pcha się do granic możliwości, aby wygrać".

Ciągły rozwój Duńczyka wywarł ogromne wrażenie na Corretji, który ma duże oczekiwania co do występu Rune, wraz z drugim rozstawionym Miedwiediewem, w nadchodzącym French Open.

Rosnąca wszechstronność Miedwiediewa jest również czymś, co uderzyło w Corretję. W przeszłości postrzegał Rosjanina jako bardziej jednowymiarowego gracza.

"Może dlatego, że jego serwis jest dobry, ale nie tak dobry jak na twardym korcie, co ma swoją wagę. A ponieważ czasami gra daleko z tyłu, przyzwyczajenie się do mączki zajęło trochę czasu. Ale pewność siebie jest. Wygrał tak wiele razy w tym roku, tyle meczów. W takiej sytuacji, kiedy wchodzisz na kort, czujesz: «Dobra, czemu nie? Mogę to zrobić również na korcie ziemnym». Myślę, że jest lepiej przygotowany, a jego mobilność bardzo się zmieniła. Wspaniale jest widzieć, jak dostosowuje się do tych nawierzchni" - mówi Corretja w rozmowie z Flashscore.

Rune również zbiera pochwały.

"Jest jak maszyna. Mocno uderza piłkę. Ciężko pracuje. Lubi wygrywać. Daje z siebie wszystko. Jest odważny. Dąży do celu. I gra fantastycznie. Będzie więc jednym z kandydatów do dobrego występu na Roland-Garros. Oczywiście jest bardzo młody, ale już pokazał, że niczego się nie boi i po prostu chce iść ze sobą, ze swoją osobowością i jest bardzo wybuchowy. Z tego, co widziałem, będzie bardzo, bardzo trudno pokonać go w Paryżu" - powiedział Corretja, który obecnie pracuje jako komentator Eurosportu.

Rune dotarł już do trzech finałów na kortach ziemnych w ciągu ostatnich sześciu tygodni i według Corretji jego dobra forma pokazuje, że jest jednym z faworytów do zajścia daleko na Roland Garros.

"Jeśli nie teraz, to na pewno za jakiś czas. Zobaczymy" - podsumował Corretja. Hiszpan dotarł do dwóch finałów French Open, w 1998 i 2001 roku, ale żadnego z nich nie wygrał.

Najważniejsze wydarzenia
Flashscore