Tenis Flash: Katarzyna Kawa zwycięska w Paryżu, Zieliński i Nys wygrali w Genewie

Tenis Flash: Kawa powalczy w pierwszej rundzie eliminacji do Rolanda Garrosa
Tenis Flash: Kawa powalczy w pierwszej rundzie eliminacji do Rolanda GarrosaProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

21:15 Ben Shelton (15. ATP) nieoczekiwanie wypuścił z rąk mecz z Flavio Cobollim (56. ATP), który w drugim secie odrobił straty, doprowadził do tie-breaka, a w trzecim grał o poziom lepiej od Amerykanina. 22-latek wygrał 4:6, 7:6(1), 6:2 i to on zmierzy się ćwierćfinale turnieju ATP w Genewie z Aleksandrem Szewczenko (61. ATP). Kazach dziś nie grał, po wycofaniu Emila Ruusuvuoriego przeszedł dalej walkowerem.

Skrót meczy Cobolli - Shelton w Genewie

20:28 Cenna wygrana Darii Kuczer (865. WTA) w serbskiej Kursumlijskiej Banji. W pierwszej rundzie tamtejszego turnieju ITF W35 pokonała ona rozstawioną Ksenię Laskutową (470. WTA) 3:6, 7:5, 6:3.

19:43 Udało się, Katarzyna Kawa jest już w drugiej rundzie kwalifikacji do Rolanda Garrosa. Z Gabrielą Knutson poradziła sobie w dwóch setach 6:2, 6:4, jutro czeka ją mecz ze znacznie wyżej notowaną Laurą Pigossi.

19:24 Udany początek deblowych zmagań w Genewie dla Jana Zielińskiego i Hugo Nysa. Po zmianie rywali mierzyli się z czeskim duetem Machac/Nouza, który nieoczekiwanie wygrał pierwszego seta w zaledwie 31 minut i miał przewagę przełamania na starcie drugiego. Nys i Zieliński zaliczyli jednak skuteczny powrót, a w 12. gemie uniknęli tie-breaka, po raz drugi wykorzystując break point. Super tie-break szybko przechylił się na ich korzyść, a mecz zakończył się wynikiem 3:6, 7:5, 10-7. W środowym meczu drugiej rundy po przeciwnej stronie siatki staną Gonzalo Escobar i Aleksandr Nedovyesow.

18:08 Karol Drzewiecki i Szymon Walków za burtą debla podczas challengera w Skopje. Ulegli drugiej parze drabinki – Luisowi Davidowi Martinezowi oraz Cristianowi Rodriguezowi6:7(9), 6:3, 7-11. W pierwszym secie Polacy mieli szansę na szybkie przełamanie, ale rywale wyszli z 0:40 obronną ręką i sami wykorzystali break point na 3:1. Drzewiecki i Walków odpłacili przy pierwszej okazji i aż do zaciętego tie-breaka nie było rozstrzygnięcia. Niestety, kilka niewykorzystanych piłek setowych dało faworytom wygraną 11-9. Za to w drugiej odsłonie to polscy tenisiści szybko wypracowali 3:0 i nie oddali prowadzenia do końca, wymuszając super tie-break. Niestety, od stanu 5-5 dwa mini breaki okazały się nie do odrobienia mimo obrony kolejnych piłek meczowych.

15:24 Przyjęty do turnieju w Genewie z dziką kartą Andy Murray (75. ATP) pożegnał się z rozgrywkami już po pierwszym meczu. Jego rywalem w poniedziałkowy wieczór był Yannick Hanfmann (85. ATP). Obaj szli łeb w łeb do stanu 5:5 w pierwszej partii, po drodze oferując widzom sporo jakościowej gry. Później kontrolę złapał Niemiec i utrzymał ją również w drugiej partii. Deszcz przerwał mecz przy stanie 7:5, 4:1 dla Hanfmanna, a ponieważ dziś obaj zawodnicy obronili swoje podania, Szkot przegrał 5:7, 2:6. Przed 32-latkiem z Niemiec teraz rywalizacja z Novakiem Djokoviciem.

Skrót meczu Hanfmann - Murray w Genewie

14:36 Karol Filar (1412. ATP) zaczął turniej ITF M15 w słoweńskim Celje od efektownej wygranej nad turniejową szóstką, Patrickiem Kaukovaltą (777. ATP). 25-latek z Polski pozwolił Finowi na obronę tylko jednego gema, wygrywając 6:1, 6:0.

09:46 Martyn Pawelski (479. ATP) zaliczył dziś czwartą porażkę z rzędu. Podczas challengera w gruzińskim Kachrati uległ miejscowemu posiadaczowi dzikiej karty, Aleksandre Bakshiemu (906. ATP) 2:6, 4:6.

08:59 Na światowych kortach trwa kilka turniejów, w których zawodnicy przygotowują się do Rolanda Garrosa, ale tak naprawdę wszyscy kibice głównie czekają właśnie na Wielkiego Szlema. Wczoraj do drugiej rundy w Strasbourgu awansowały Magda Linette (50. WTA) i Magdalena Fręch (54. WTA), ale swoje mecze zagrają dopiero jutro. Polaków zabraknie także na kortach w Lyonie, Genewie czy Rabacie. Eliminacje do Rolanda Garrosa zaczyna za to Katarzyna Kawa (180. WTA), która zagra z Gabrielą Knutson (189. WTA).