Tenis Flash: Linette i Hurkacz rozpoczną dziś zmagania w Cincinnati

Tenis Flash: Linette i Hurkacz rozpoczną dziś zmagania w CincinnatiAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

21:52 Lorenzo Musetti (18. ATP) nie miał wielkich problemów z pokonaniem Brytyjczyka Daniela Evansa (28. ATP). Wygrał 6:3, 6:3, a to oznacza, że Hubert Hurkacz o 22:00 powinien pojawić się na korcie!

21:26 Najlepszy - dotąd - moment wtorku w kobiecym tenisie? Obstawiamy ten fragment meczu Kvitova-Blinkowa.

FlashMomment WTA wtorku

21:18 Ponieważ przed nami jeszcze cała noc meczów w Cincy, nie zamierzamy czekać do ostatniego, by pokazać Wam ten przysmak. Oto nasz FlashMoment wtorku, z pojedynku Lehecki z Fritzem.

FlashMoment wtorku w rozgrywkach ATP

21:03 Od 2016 roku pewne rzeczy się nie zmieniają. Grigor Dimitrov (19. ATP) nie wygrywa z Alexandrem Zverevem (17. ATP). Choć w rankingu dzieli ich tylko jeden zawodnik, to na korcie dzieliło naprawdę sporo. Niemiec bez problemów przeszedł przez oba sety, wygrywając 6:3, 6:3. W środę czeka go pojedynek z Yoshihito Nishioką (45. ATP).

Skrót meczu Dimitrov-Zverev

20:21 Warwara Graczowa (45. WTA) szybko podcięła skrzydła Caroline Wozniacki. Moskwianka nie pozwoliła duńskiej weterance na wiele, wygrywając pewnie 6:4, 6:4, w obu setach szybko wypracowując przewagę przełamania. A że Dunka o polskich korzeniach nie wykorzystała żadnego break pointu, musiała pożegnać się z Western & Southern Open.

20:11 Jeszcze nie wiemy, czy Hubert Hurkacz zagra w kolejnej rundzie, ale wiemy już, w kim zmierzy się w razie awansu. Borna Corić (16. ATP) rozprawił się z Sebastianem Kordą (30. ATP) 7:6(5), 6:4 i czeka na wyłonienie swojego rywala.

19:51 Stan Wawrinka (51. ATP) lubi maratońskie pojedynki, dlatego jego 2,5 godziny z Brandonem Nakashimą (73. ATP) nie może dziwić. Szwajcarski weteran oddał jednego seta po tie-breaku, ale w dwóch pozostałych nie dał się zaskoczyć. Wygrana 6:3, 6:7(5), 6:3 oznacza, że w 2. rundzie Stan spotka się z Francesem Tiafoe (10. ATP).

Skrót meczu Nakashima-Wawrinka

19:32 Jelena Ostapenko (20. WTA) w pierwszym secie wygrała tylko jednego gema, ale powróciła z determinacją, na którą nie była gotowa była triumfatorka z Cincinnati. Karolina Pliskova (25. WTA) przegrała 6:1, 3:6, 4:6. Teraz na Łotyszkę czeka imienniczka z Kazachstanu, Jelena Rybakina (4. WTA).

19:13 Drugim Amerykaninem z kwalifikacją do kolejnej rundy jest Tommy Paul (13. ATP). Jego rywalem był Miomir Kecmanović (41. ATP) i Serb starał się stawiać opór w obu setach. Ostatecznie uległ 5:7, 6:7(2).

19:07 Niezłe wejście reprezentantów gospodarzy we wtorkowe rozgrywki w Cincinnati. Taylor Fritz (9. ATP) w dwóch setach pokonał Jiriego Leheckę (35. ATP), choć w pierwszym rozdzielił ich dopiero żmudny tie-break. Ostatecznie Amerykanin zwyciężył 7:6(12), 6:2.

Skrót meczu Lehecka-Fritz

18:06 17-letni Tomasz Berkieta (1407. ATP) jeszcze nie błyśnie w challengerze z Kozerkach. Bez większego problemu (6:3, 6:1) pokonał go Denis Jewsiejew (307. ATP). To właśnie Kazach trafi teraz na turniejową jedynkę, Tomasa Machaca.

15:31 Nie było niespodzianki w pojedynku Filipa Peliwo (344. ATP) z najwyżej rozstawionym w Kozerkach Tomasem Machacem (102. ATP). Młody Czech potrzebował mniej niż godziny na zwycięstwo w meczu, w którym oddał 29-letniemu Polakowi tylko dwa gemy, notując wynik 6:1, 6:1.

14:15 Kacper Żuk (341. ATP) wykonał swoje zadanie w Kozerkach. Australijczyk Akira Santillan (413. ATP) kończy udział w głównym turnieju na pierwszym meczu, po porażce 3:6, 2:6. Polak zmierzy się teraz z Norwegiem Viktorem Durasoviciem (357. ATP).

13:39 Andy Murray zdecydował się wycofać z turnieju ATP 1000 w Cincinnati. Brytyjczyk ma problemy ze zdrowiem po rozegraniu dwóch spotkań w Toronto. Tam w 1/8 finału z tych samych powodów zrezygnował z meczu z Jannikiem Sinnerem.

12:33 Maks Kaśnikowski (329. ATP) spisał się bardzo dobrze w pierwszym meczu w Kozerkach. Nie tylko pokonał Stefanosa Sakellaridisa (465. ATP), ale oddał Grekowi tylko dwa gemy, przełamując go aż sześciokrotnie. Z wynikiem 6:2, 6:0 Polak wchodzi do 1/8 finału, gdzie czeka go znacznie trudniejsza przeszkoda: Peter Gojowczyk (351. ATP).

09:55 W nocy w Cincinnati rozpoczęło się spotkanie Huberta Hurkacza w turnieju deblowym. Polak w parze z Mate Paviciem grał z Rinky Hijikatą i Jasonem Kublerem. Ich mecz został jednak przerwany po lekko ponad pół godzinie z powodu opadów deszczu przy prowadzeniu Asutralijczyków 6:5 w pierwszym secie. Na ten moment dokończenie spotkania nie znajduje się we wtorkowym planie gier, gdy to Hurkacz rozpocznie zmagania w turnieju singlowym.

08:53 Pogoda pokrzyżowała wczoraj plany organizatorom turniejów w Cincinnati, którzy z uwagi na opady deszczu byli zmuszeni przenieść sporą część meczów WTA i ATP na kolejny dzień. Dzisiaj czeka nas więc sporo grania, ale najbardziej powinny nas interesować losy Magdy Linette i Huberta Hurkacza. Spotkanie Polki z Ann Li zaplanowano wstępnie na godzinę 20, z kolei najlepszy polski zawodnik o tej samej porze ma podjąć Thanasisa Kokkinakisa.