Tenis Flash: Porażka Fręch w Guadalajarze. Linette i Kawa pewnie wygrywają

Tenis Flash: Porażka Fręch w Guadalajarze. Jak poradzi sobie Linette w Chinach?
Tenis Flash: Porażka Fręch w Guadalajarze. Jak poradzi sobie Linette w Chinach?AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:21 Hailey Baptiste (174. WTA) okazała się solidniejszą rywalką niż wielu komentatorów sądziło. Amerykanka co prawda przegrała w dwóch setach – 5:7, 4:6 – z faworyzowaną Caroline Garcią (7. WTA) podczas turnieju Guadalajara Open, ale stoczyła spory bój, przełamując Francuzkę dwukrotnie. Co miała do powiedzenia triumfatorka i świeża ćwierćfinalistka po meczu? Klip z napisami po polsku.

Wypowiedź pomeczowa Caroline Garcii w Guadalajarze

18:34 Dobre wieści mamy dla fanów Piotra Matuszewskiego. Polski tenisista jest już w ćwierćfinale turnieju deblowego BCR Sibiu Open w Rumunii. W parze z Kaiem Wehneltem poradzili sobie w środę z frankofońskim duetem Moez Echargui/Clement Tabur. Polak i Niemiec wygrali 6:3, 6:3.

18:10 Mogliśmy oglądać wielki dzień kobiecego debla w Kantonie, a pozostała radość połowiczna. Magda Linette odpadła z turnieju deblowego na etapie ćwierćfinału. Z kolei Katarzyna Piter melduje się w półfinale po zachowaniu zimnej krwi w tie-breaku i super tie-breaku!

15:52 Znamy już parę, z której wyłoni się potencjalna rywalka Magdy Linette w półfinale Guangzhou Open, oczywiście przy założeniu, że Polka wygra swój ćwierćfinał. Równolegle o miejsce w półfinale zagrają Tatjana Maria (54. WTA i trzecia zawodniczka turnieju) oraz Julia Putincewa (81. WTA), która awansowała po kreczu Dunki Clary Tauson (76. WTA).

15:36 Mocne zwycięstwo zaliczyła Magda Linette, ale i Katarzyna Kawa (246. WTA) ma się czym pochwalić. Podczas Parma Ladies Open nie przegrała jeszcze żadnego seta, a dziś odprawiła z kwitkiem Alionę Bolsovą Zadoinov (115. WTA), ósmą najwyżej rozstawioną zawodniczkę turnieju. O wygraną 6:4, 6:4 nie było łatwo, ale tylko przez niecały kwadrans Polka nie miała kontroli nad meczem.

Statystyki meczu Kawa-Bolsova Zadoinov
Statystyki meczu Kawa-Bolsova ZadoinovFlashscore

13:58 Mamy pomeczową wypowiedź Magdy Linette. Widać na jej twarzy zmęczenie, bo może i tylko dwa sety, ale to były ponad dwie godziny walki na wysokim poziomie. (napisy po polsku)