Hurkacz i Sinner obronili piłki meczowe i awansowali do ćwierćfinału turnieju w Halle

Adrian Wantowski
Przyjacielskie pożegnanie Hurkacza i Sinnera po zeszłorocznym meczu w Monte CarloProfimedia
Hubert Hurkacz i Jannik Sinner awansowali do ćwierćfinału turnieju deblowego rangi ATP 500 w Halle. Faworyzowani Nathaniel Lammons i Jackson Withrow mieli dwie piłki meczowe w super tie-breaku, ale pożegnali się z turniejem.

Hubert Hurkacz i Jannik Sinner ponownie zdecydowali się na wspólny udział w turnieju deblowym w Halle. Rok temu również grali zaraz podczas niemieckich zawodów, ale wtedy odpadli w pierwszej rundzie z parą Oskar Otte/Jan-Lennard Struff

Polak i Włoch prywatnie są przyjaciółmi i nie raz grali już razem w turniejach deblowych. Ich największym osiągnięciem jest ćwierćfinał turnieju rangi ATP 100 w Cincinnati w 2021 roku.

Lider rankingu ATP w singlu i dziewiąty tenisista świata wygrali pierwszego seta z parą Lammon/Withrow 6:4, przełamując ich w dziesiątym gemie, w którym Amerykanie nie zdobyli nawet punktu.

Lammons i Withrow odpłacili się rywalom w drugim secie, kiedy przełamali ich w jedenastym gemie i wygrali 7:5. Rozstawieni z numerem „3” Amerykanie źle weszli natomiast w super tie-breaka, bo przegrywali już 3-6.

Wtedy nastąpiło załamanie w grze Polaka i Włocha, którzy nie tylko roztrwonili przewagę, ale chwilę później przegrywali już 7-9 i rywale mieli piłki meczowe. Hurkacz i Sinner zdołali się wybronić, obronili dwa match pointy, zdobyli cztery punkty z rzędu, co dało im zwycięstwo w całym meczu i awans do ćwierćfinału. Tam ich rywalami będą Francuzi – Sadio Doumbia i Fabien Reboul