Iga Świątek wygrała z Czeszką Lindą Noskovą i awansowała do 1/8 finału

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Iga Świątek wygrała z Czeszką Lindą Noskovą i awansowała do 1/8 finału

Turniej WTA w Indian Wells - Iga Świątek awansowała do 1/8 finału
Turniej WTA w Indian Wells - Iga Świątek awansowała do 1/8 finałuPAP
Iga Świątek awansowała do 1/8 finału turnieju WTA rangi 1000 w kalifornijskim Indian Wells. Najwyżej rozstawiona polska tenisistka pokonała grającą z numerem 16. Czeszkę Lindę Noskovą (nr 26) 6:4, 6:0. Spotkanie trwało godzinę i 12 minut.

To było trzecie spotkanie tych zawodniczek. W ubiegłym roku w Warszawie Świątek wygrała gładko, ale w styczniu niespodziewanie uległa Noskovej w trzeciej rundzie Australian Open.

Niedzielna rywalizacja miała dwa oblicza. Początkowo lepiej prezentowała się 19-letnia Czeszka, która szybko przełamała Polkę i wygrywała 3:1. Prowadząc 4:2 miała trzy szanse na kolejne przełamanie, ale Świątek wyszła z opresji. Od tego momentu podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego dominowała na korcie.

Noskova z dobrą grą Świątek kompletnie nie umiała sobie poradzić. Czeszka spieszyła się, popełniła aż siedem podwójnych błędów i do końca meczu nie wygrała już żadnego gema.

"Początek był bardzo intensywny, trudny, ale wiedziałam, że jeśli będę cierpliwa i konsekwentna to moje szanse się pojawią. I tak w końcu się stało" - zaznaczyła Świątek w krótkiej rozmowie na korcie.

Jej kolejną rywalką będzie albo rozstawiona z numerem 18 Amerykanka Maddison Keys, albo Kazaszka Julia Putincewa.

Świątek, która w Indian Wells triumfowała w 2022 roku, w pierwszej rundzie miała "wolny los", a w drugiej równie gładko pokonała Amerykankę Danielle Collins 6:3, 6:0.

Statystyki meczu Iga Świątek - Linda Noskova
Statystyki meczu Iga Świątek - Linda NoskovaFlashscore

W pierwszej rundzie w Indian Wells odpadły Magdalena Fręch i Magda Linette.

Wynik meczu 3. rundy singla:

Iga Świątek (Polska, 1) - Linda Noskova (Czechy, 26) 6:4, 6:0.