Alcaraz wygrywa z Kordą w półfinale Queen's, w niedzielę zmierzy się z De Minaurem

Carlos Alcaraz podczas półfinałowego zwycięstwa
Carlos Alcaraz podczas półfinałowego zwycięstwaReuters
Hiszpan Carlos Alcaraz kontynuje dobrą passę na londyńskich kortach trawiastych w okresie przygotowawczym do Wimbledonu, pokonując w sobotę nierozstawionego Amerykanina Sebastiana Kordę i awansując do finału Queen's Club.

Alcaraz przegrał pierwszego seta w Queen's na początku tygodnia, ale od tego czasu prezentował się bardzo dobrze i okazał się zbyt silny dla Kordy, wygrywając 6-3, 6-4.

W swoim pierwszym finale ATP Tour na trawie Alcaraz zmierzy się z Australijczykiem Alexem de Minaurem, który wcześniej pokonał drugiego rozstawionego Duńczyka Holgera Rune 6-3 7-6(2).

Jeśli Alcaraz zwycięży w niedzielnym finale, przejmie od Novaka Djokovica pierwsze miejsce w światowym rankingu i zostanie rozstawiony z numerem pierwszym na Wimbledonie, który rozpocznie się 3 lipca.

Korda był w pełni sił, aby utrzymać Alcaraza na dystans w pierwszym secie, ale mimo to dwukrotnie stracił serwis, choć udało mu się również przełamać Hiszpana.

Alcaraz zaczął wyprowadzać kilka mocnych uderzeń po ziemi i pokazał, że mimo bycia relatywnym nowicjuszem na nawierzchni trawiastej, ma do tego predyspozycje. W drugim secie już na początku dał się przełamać i od tego momentu nie wyglądał na zagrożonego.

Najważniejsze wydarzenia z meczu Alcaraz vs Korda

"Z każdym meczem czuję się lepiej i mam wrażenie, jakbym grał na trawie od 10 lat" - powiedział na korcie Alcaraz, który w przyszłym miesiącu spróbuje naśladować Rafę Nadala, wygrywając Wimbledon.

"Gram świetnie i czuję się świetnie. Bardzo się cieszę, że po raz pierwszy zagrałem w finale na trawie, a tym bardziej w Queen's".