Tenis Flash: Zwycięstwa Fręch i Linette w Birmingham, Zieliński odpada w Londynie

Tenis Flash: Startują kolejne turnieju na kortach trawiastych
Tenis Flash: Startują kolejne turnieju na kortach trawiastychProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

21:52 Na dobranoc mamy dla Was odrobinę perfekcji! FlashMoment poniedziałku ATP pochodzi z meczu Korda-Evans i można to oglądać w nieskończoność!

FlashMoment poniedziałku ATP

21:41 W ostatnich dwóch meczach ATP w poniedziałek zwycięzcami byli Lorenzo Musetti oraz Francisco Cerundolo. Obaj zapewnili sobie awans do 1/8 finału turnieju w Londynie, choć w zgoła odmiennych okolicznościach. Musetti był zdecydowanym faworytem i w pojedynku z Janem Choinskim (167. ATP) wygrał pewnie, 6:4, 6:2. Creundolo podchodził do swojego meczu jako niżej notowany zawodnik. Jego rywalem był Tommy Paul. Amerykanin był bliski wygranej w bardzo zaciętym pierwszym secie, ostatecznie uległ w tie-breaku. Późniejsze wygrane po 6:4 na korzyść każdego z zawodników oznaczały, że to Cerundolo wyszedł zwycięsko z całego meczu.

Najważniejsze momenty meczu Musetti-Choinski

20:44 Na zakończenie poniedziałkowych zmagań mamy dobre wieści z Poznania: Daniel Michalski po długim boju pokonał wyżej sklasyfikowanego Mate Valkusza z Węgier i zagra w 1/8 finału polskiego challengera ATP. Zaczęło się niepokojąco, Polak pomimo prowadzenia 5:3 przegrał 5:7 w pierwszym secie. Później jednak złapał rytm kosztem rywala i szło mu coraz lepiej. Drugą partię wygrał 6:4, a trzecią 6:1, piłkę meczową posyłając na przełamanie do zera w gemie.

20:35 Najlepszy punkt poniedziałkowych meczów WTA? Nie mamy wątpliwości – FlashMoment pochodzi z meczu Eliny Switoliny z Lindą Fruhvirtovą.

FlashMoment poniedziałku WTA

19:42 Bez większych problemów poradził sobie Daniił Miedwiediew w 1/16 finału w niemieckim Halle. Faworyt z podium ATP pokonał Marcosa Girona z USA w dwóch setach, 6:4, 6:3.

Najważniejsze wymiany meczu Miedwiediew-Giron

18:10 Stefanos Tsitsipas nie ma ostatnio najlepszego okresu. W 1/16 finału turnieju w Londynie z dużym trudem pokonał Gregoire’a Barrere. Francuz zapisał na swoim koncie pierwszego seta po emocjonującym tie-breaku (8-6), by następnie ulec Grekowi 4:6 w drugim. Podczas trzeciej partii Tsitsipas miał szansę na zamknięcie meczu wcześniej, ale Barrere bronił się i ponownie doszło do stanu 6:6. Dopiero wtedy piąty zawodnik światowego rankingu, po prawie 2,5 godzinach pokonał Francuza.

Najważniejsze momenty pojedynku Barrere-Tsitsipas

18:01 Maks Kaśnikowski przełamał złą passę po dwóch porażkach z rzędu. Podczas challengera w Poznaniu młody warszawiak pokonał wyżej notowanego Henriego Laaksonena i awansował do 1/8 finału jako pierwszy Polak. Otwierającego seta Kaśnikowski wygrał zdecydowanie, 6:1, by następnie ulec w drugim 2:6. Decydująca partia trwała dłużej niż oba pierwsze sety i dopiero w tie-breaku 19-latek udowodnił swoją wyższość, wynikiem 7-4. Cały mecz trwał 128 minut. W 1/8 finału na pewno spotka się z rywalem z Argentyny, kimś z pary Navone-Coria. Obaj są wyżej notowani od Kaśnikowskiego, a Coria to turniejowa dwójka.

16:47 Ku uciesze miejscowych kibiców, Cameron Norrie pewnym krokiem awansował do 1/8 finału turnieju ATP w Londynie. W każdym z dwóch setów reprezentant Wielkiej Brytanii – obecnie 13. w rankingu ATP – pierwszy przełamywał niżej notowanego Miomira Kecmanovicia i dawał radę prowadzenie utrzymać. W drugiej partii Serb zdołał co prawda doprowadzić do tie-breaka, ale w nim scenariusz był podobny: Norrie szybko wyszedł na 4-0 i takiej nadwyżki nie roztrwonił do końca.

Kluczowe momenty meczu Kecmanović-Norrie

16:15 Choć boryka się z urazem, to Magda Linette po wygranej i awansie do 1/8 finału w Birmingham wciąż się uśmiechała. Polka przyznaje, że opłaciło się pokazać pazur w drugiej połowie meczu.

Wypowiedź pomeczowa Mgdy Linette

15:52 Magda Linette nie pierwszy raz zafundowała kibicom sporo nerwów i wielki comeback. W starciu z Jasmine Paolini zanosiło się na wygraną Włoszki w dwóch setach, tymczasem Polka – pomimo urazu i pomocy fizjoterapeutki – wyrwała drugiego seta i w trzecim odprawiła Włoszkę. Po 2,5 godziny mecz zakończył się wynikiem 3:6, 7:5, 6:4.

15:20 Jan Zieliński, który gra w pareze z Hugo Nysem, odpadł w pierwszej rundze turnieju deblowego w Londynie. Polak i Monakijczyk byli faworytami, ale przegrali z Taylorem Fritzem i Jirim Lehecką 6:3, 3:6, 7:10.

14:44 Magdalena Fręch po zaciętym meczu wygrała z Jil Teichmann i melduje się w turnieju głównym w Birmingham. Polka walczyła ze Szwajcarką ponad 2,5 godziny, ostatecznie wygrywając 6:4, 4:6, 7:5. Szczególnie końcówka mogła przyprawić kibiców o szybsze bicie serca.

14:20 Zwycięzcy tegorocznego turnieju wielkoszlemowego w Wimbledonie w grze pojedynczej zarobią po 2,35 mln funtów - poinformowali organizatorzy. Cała pula przeznaczona na nagrody w tym roku wynosi 44,7 mln funtów, czyli 57,29 mln euro i wzrosła w porównaniu do 2022 o 11,2 procent.

12:15 Serb Novak Djokovic pozostał na pierwszym miejscu światowego rankingu tenisistów. W czołowej dziesiątce doszło tylko do jednej zmiany na pozycjach - na 10. awansował Amerykanin Frances Tiafoe. Na 17. lokatę spadł Hubert Hurkacz.

11:33 W najnowszym notowaniu światowego rankingu tenisistek w czołówce nie doszło do żadnych zmian, Iga Świątek utrzymała pozycję liderki. Na 20. pozycję awansowała Magda Linette, natomiast Magdalena Fręch zajmuje obecnie najwyższe w karierze 72. miejsce.

10:54 Emma Raducanu zaskoczyła swoją wypowiedzią. Brytyjka przyznała, że czasami myśli, że wolałaby nie wygrać US Open, co udało się jej niespodziewanie w 2021 roku. Powiedziała, że sprawiło to, że czuje coraz więcej presji, a wobec jej występów są większe oczekiwania.

08:59 Światowa czołówka kontynuuje przygotowywanie się do Wimbledonu, a w tym tygodniu rozbija się na kilka mniejszych turniejów.

Panowie mieli do wyboru dwie główne imprezy rangi ATP 500 - w Halle i Londynie. Do Niemiec wybrał się m.in. Hubert Hurkacz, który jutro rozegra mecz pierwszej rundy z Christopherem Eubanksem. Najwyżej rozstawionymi zawodnikami tej imprezy są Daniił Miedwiediew, Stefanos Tsitsipas i Andriej Rublow

Na Londyn zdecydowali się z kolei Carlos Alcaraz, Holger Rune czy Taylor Fritz

Sporo najlepszych tenisistek świata pojechało za to do Berlina, gdzie rozgrywany będzie turniej WTA 500. Zabraknie w nim Igi Świątek, ale rywalizować będą jej dwie największe rywalki w tym roku - Aryna Sabalenka i Jelena Rybakina

Magda Linette wystąpi za to w turnieju WTA 250 w Birmingham. O swoją szansę na występ w głównej drabince w tych zawodach powalczy też Magdalena Fręch, która zagra dziś ostatni mecz eliminacji z Jil Teichamnn.