Tenis Flash: Czas na najważniejsze mecze w Waszyngtonie, Los Cabos i Kitzbuhel

Tenis Flash: Czas na najważniejsze mecze w Waszyngtonie, Los Cabos i KitzbuhelAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:53 I na nas już czas, kolejne mecze zostawiamy na jutro. Na dobranoc absolutnie najsmakowitszy kąsek z rozgrywek ATP, czyli nasz FlashMoment piątku w męskim tenisie.

FlashMoment 4 sierpnia w rozgrywkach ATP

23:46 Weteran pokonany. Andy Murray (44. ATP) kończy udział w turnieju w Waszyngtonie na 1/8 finału. Taylor Fritz (9. ATP) maszeruje dalej, ale Szkot skóry tanio nie sprzedał. Walka trwała ponad trzy godziny, z czego prawie połowę zajął wyjątkowo wyrównany pierwszy set. Murray wygrał go 7:6(2), ale dwa kolejne przegrał 3:6, 4:6.

Skrót meczu Fritz-Murray w Waszyngtonie

22:44 W Waszyngtonie już bez zawodniczek z Ukrainy. Marta Kostiuk (34. WTA) nie sprostała konkurencji Ludmiły Samsonowej (18. WTA). Rosjanka miała przewagę od początku do końca, może poza pierwszymi gemami meczu. Ostatecznie wygrała 6:4, 6:2.

21:37 Czesi co prawda są niepocieszeni po wyeliminowaniu kolejnej ich zawodniczki podczas Livesport Prague Open, ale trzeba oddać królowej co królewskie. To, co zrobiła Nao Hibino w wymianie z Terezą Martincovą, absolutnie zasługuje na miano FlashMomentu piątku!

FlashMoment piątku w rozgrywkach WTA

21:13 Jessica Pegula (4. WTA) nie dała szans Elinie Switolinie (27. WTA). Amerykanka przegrała co prawda pierwszego seta, ale później złapała byka za rogi. Mecz wygrała wynikiem 4:6, 6:3, 6:4 i zapewniła sobie grę w półfinale turnieju WTA w Waszyngtonie.

21:08 Wspiął się na wyżyny i w swojej ojczyźnie wyszarpał wygraną. Dominic Thiem (116. ATP) stoczył żmudną bitwę z Laslo Djere (38. ATP), która trwała ponad 3,5 godziny. Po trzech setach i dwóch tie-breakach Austriak wygrał 6:7(3), 7:5, 7:6(8) i zmierzy się w finale z Argentyńczykiem Sebastianem Baezem.

18:00 Linda Noskova (71. WTA) mimo swoich 19 lat już zachwyca. Podczas Livesport Prague Open oddała tylko dwa gemy Annie Karolinie Schmiedlovej (82. WTA) ze Słowacji. Po wygranej 6:0, 6:2 Czeszka weszła do półfinału praskiego turnieju. Zmierzy się w nim z Tamarą Korpatsch (99. WTA). W drugiej parze znalazły się Jaqueline Cristian (122. WTA) oraz Nao Hibino (136. WTA).

16:21 Wiedzieliśmy, że do finału w Kitzbuhel wejdzie Argentyńczyk. W końcu przeciwko sobie stanęli rodacy Tomas Martin Etcheverry (34. ATP) i Sebastian Baez (72. ATP). Faworyt stracił jednak pierwszego seta i choć w drugim odzyskał kontrolę, to na finiszu raz jeszcze lepszy okazał się Baez, który wygrał po prawie trzech godzinach, z wynikiem 7:6(5), 3:6, 6:4.

11:45 Borna Corić (15. ATP) nie miał większych problemów z pokonaniem Ilji Iwaszki (113. ATP) w Los Cabos. Co prawda w drugim secie dał się przełamać, ale odpowiedział dwoma przełamaniami i po równo 100 minutach awansował do półfinału.

10:45 Zaczął od seta przegranego w tie-breaku, odpowiedział tym samym i w trzeciej partii zdominował mecz. Stefanos Tsitsipas (5. ATP) tym razem udźwignął rolę faworyta, choć za rywala miał zawodnika lubiącego faworytów pokonywać. Zresztą, w czerwcu na Greka sposób znalazł. Tym razem jednak Nicolas Jarry (28. ATP) kończy na ćwierćfinale po porażce 7:6(6), 6:7(4), 3:6.

Skrót meczu Tsitsipas-Jarry w Los Cabos

09:00 Organizatorzy turnieju w Montrealu poinformowali, że Barbora Krejcikova nie zagra w Kanadzie z powodu kontuzji kostki. Tym samym do głównej drabinki imprezy rangi WTA 1000 dostała się Lucia Bronzetti

06:35 Zapraszamy na piļątkową relację z wydarzeń na światowych kortach.