Kamil Majchrzak odpadł w ćwierćfinale turnieju ITF M15 w tunezyjskim Monastyrze

Kamil Majchrzak nie zdobędzie tytułu w Monastyrze
Kamil Majchrzak nie zdobędzie tytułu w Monastyrze Profimedia
Kamil Majchrzak nie zdobędzie drugiego z rzędu tytułu w Monastyrze. Polak przegrał w ćwierćfinale turnieju rangi ITF M15 6:7(4); 3:6 z Nicolą Kuhnem.

Kamil Majchrzak (944. ATP) znakomicie wrócił do gry po 13-miesięcznej dyskwalifikacji. Polak wygrał w tamtym tygodniu turniej rangi ITF M15 w Monastyrze. Chciał ten wynik powtórzyć, ale już wiemy, że to się nie uda.

Mecz rozpoczął się od podania Kamila Majchrzaka i od razu przełamania ze strony Niemca. Kuhn (708. ATP) nie zdołał jednak go potwierdzić, co doprowadziło do remisu 1:1. Polak miał break pointa przy stanie 3:3, ale go nie wykorzystał. Ostatecznie w tej partii nie oglądaliśmy więcej przełamań i o losach seta decydował tie-break.

W decydującym gemie zdecydował jeden mini break. Kamil Majchrzak przegrał punkt podczas swojego podania przy stanie 2:2. Niemiec za moment zagrał asa i zrobiło się 5:2. Nicola już przewagi nie wypuścił i wygrał 7-4.

Drugi set rozpoczął się od podania Kuhna. Niemiec wygrał tego gema, przełamał Majchrzaka i prowadził 2:0. Kamil jednak szybko wrócił do gry i odłamał w trzecim gemie. Decydujący był ósmy gem. Wtedy Polak przy swoim serwisie nie zdołał zdobyć nawet punktu i to zdecydowało o tym, że przegrał tę partię 3:6 i cały mecz w dwóch setach.

Nicola Kuhn i Kamil Majchrzak to tenisiści, którzy powinni znajdować się zdecydowanie wyżej w rankingu, ale obaj zmagali się z wieloma problemami. Niemiec przez kontuzję nie grał od października 2022 do lipca 2023 i stracił punkty w rankingu ATP. Polak był natomiast zawieszony na ponad rok za nieświadome zażywanie niedozwolonych środków. Obaj teraz walczą o poprawę miejsc w turniejach niższych rang.