Simona Halep i Kei Nishikori z dzikimi kartami na turniej w Madrycie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Simona Halep i Kei Nishikori z dzikimi kartami na turniej w Madrycie

Simona Halep
Simona HalepGetty Images via AFP
Masters 1000 w stolicy Hiszpanii ogłosił pierwsze dzikie karty w głównym losowaniu ATP i WTA.

Na niespełna trzy tygodnie przed rozpoczęciem Mutua Madrid Open organizatorzy turnieju zaczęli rozdawać dzikie karty. W pierwszej partii potwierdzono udział Simony Halep i Caroline Wozniaki w turnieju kobiet oraz Keia Nishikoriego i Martína Landaluce w turnieju mężczyzn.

Czterech zawodników z najwyższej półki, w tym Rumunka i Japończyk, dwie najbardziej lubiane przez fanów hiszpańskiego turnieju. Ta wspaniała wiadomość z pewnością pomoże zwiększyć liczbę fanów w Caja Mágica między 22 kwietnia a 5 maja.

Simona Halep powraca do jednego ze swoich ulubionych miast, aby spróbować wrócić na właściwe tory po tym, jak Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) zmniejszył jej karę dopingową. Rozegrała najwięcej finałów w turnieju (cztery) i ma na koncie dwa tytuły (2016 i 2017), będąc obok Sereny Williams (2012 i 2013) jedyną zawodniczką, która zachowała koronę na kortach ziemnych w stolicy.

Kei Nishikori to kolejny zawodnik, który ma szczególne relacje z Madrytem. Mieszkańcy zawsze witają Japończyka z otwartymi ramionami, a on ma tendencję do wspaniałej reakcji. W 2014 roku Rafa Nadal pozbawił go zwycięstwa w finale, a w 2015 i 2016 roku dotarł do półfinału.

Obiecujący Hiszpan

Ponieważ nie mogło być inaczej, w pierwszej partii dzikich kart znalazł się hiszpański tenisista. Wybranym graczem jest Martín Landaluce z Madrytu, który niedawno wygrał swój pierwszy mecz Masters 1000 w Miami.

W edycji 2023, mając zaledwie 17 lat, miał okazję zmierzyć się z Francuzem Richardem Gasquetem na korcie centralnym Manolo Santana.