Tenis Flash: Carlos Alcaraz zwycięża na ojczystej ziemi. Triumf 20-latka w Madrycie

Sabalenka znalazła sposób na pokonanie Igi Świątek na ceglanej nawierzchni
Sabalenka znalazła sposób na pokonanie Igi Świątek na ceglanej nawierzchni AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

21:20 Czy ktoś może zatrzymać Carlosa Alcaraza (20)? Hiszpan odniósł kolejne zwycięstwo w Masters, pokonując w Madrycie 6:4, 3:6, 6:3 Jana-Lennarda Struffa (33).

Skróty meczu Alcaraz - Struff
Flashscore
Alcaraz - wywiad pomeczowy
Flashscore

18:33 Ugo Humbert (77. ATP) wygrał turniej rangi Challenger w Cagliari. Spotkanie finałowe stało na dobrym poziomie i trwało ponad trzy godziny. Ostatecznie Francuz pokonał 4:6; 7:5; 6:4 Laslo Djere i zgarnął tytuł.

17:17 Sloane Stephens nie dała szans Greet Minen (173. WTA) i zdobyła tytuł w Saint Malo. Rozstawiona z numerem "1" Amerykanka pokonała swoją rywalkę 6:3; 6:4.

17:15 Sorana Cirstea zdobyła tytuł w hiszpańskim Reus. Rumunka w trzech setach (6:1; 4:6; 7:6) pokonała Amerykankę Elizabeth Mandlik (147. WTA). Cirstea w decydującym secie przegrywała już 2:5, a przy wyniku 4:5 broniła piłki meczowej, ale zdołała odwrócić losy meczu.

17:10 Andy Murray wygrał mocno obsadzony turniej rangi Challenger w Aix-en-Provence. Tommy Paul zdobył pierwszego seta, wygrywając 6:2, ale Szkot był lepszy w dalszej części meczu i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:6; 6:1; 6:2 dla trzykrotnego zwycięzcy turniejów wielkoszlemowych. Aktualnie 17. w rankingu ATP Amerykanin nie był w stanie pokonać byłego numeru "1".

16:52 Viktoria Azarenka i Beatriz Haddad Maia wygrały deblowy turniej w Madrycie. Łatwo 6:1; 6:4 poradziły sobie z rozstawionymi z numerem "1" Coco Gauff/Jessica Pegula. Spotkanie trwało nieco ponad godzinę.

15:45 Dziś o godzinie 19 rozlosowana zostanie drabinka turnieju WTA 1000 w Rzymie, gdzie tytułu bronić będzie Iga Świątek, która wygrała dwie ostatnie edycje tej imprezy i powalczy o trzeci z rzędu triumf w stolicy Włoch. Natomiast jutro o 18:30 poznamy kto z kim zagra w turnieju mężczyzn.

15:43 Dominic Stricker pokonał Sebastiana Ofnera w finale turnieju rangi Challenger w Pradze. Szwajcar wygrał 7:6(7); 6:3 i zgarnął tytuł.

15:26 Jordan Thompson okazał się lepszy 6:3; 6:2 od Maxa Purcella w australijskim finale turnieju rangi Challenger, który odbywał się w Gwangju.

15:21 Filip Peliwo bardzo pewnie 6:2; 6:1 pokonał Rocco Piattiego w 1. rundzie kwalifikacji do turnieju rangi Challenger w Francavilla. Rywalem Polaka w walce o wejście do głównej drabinki będzie Edoardo Lavagno.

07:55 Wczoraj głównym daniem dnia był finałowy pojedynek Igi Świątek z Aryną Sabalenką, która wzięła na Polce rewanż za porażkę w Stuttgarcie. Dziś o obronę tytułu powalczy Carlos Alcaraz. Jego rywalem w finale będzie Jan-Lennard Struff. Przeczytaj więcej o meczu Igi Świątek z Aryną Sabalenką.