Tenis Flash: Tsitsipas i Miedwiediew z awansem w Madrycie, Krejcikova odpada

Tenis Flash: Świątek zagra dziś z Aleksandrową w 1/8 finału w Madrycie
Tenis Flash: Świątek zagra dziś z Aleksandrową w 1/8 finału w MadrycieAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:18 Cameron Norrie (27) przegrał z Zhizhen Zhang (26) 2-6, 7-6, 7-6.

22:47 Rozstawiona z numerem trzecim Jessica Pegula (29) pokonała Martinę Trevisan (29) 6-3, 2-6, 6-3 i awansowała do następnej rundy.

Pegula - wywiad pomeczowy

22:23 Stefanos Tsitsipas (24) kontynuuję passę w Madrycie, pokonując Sebastiana Baeza (22) 7-5, 3-6, 6-3.

21:01 Taylor Fritz (25) awansował do następnej rundy w Madrycie dzięki zwycięstwu 6:1, 7:6 nad Cristianem Garinem (26). W innym meczu Barbora Krejcikova (27) została znokautowana przez Petrę Martic (32) po tym, jak Chorwatka wygrała w dwóch setach 6:3, 7:6.

Skróty meczu Fritz - Garin
Fritz - wywiad pomeczowy

20:05 Bernabe Zapata Miralles (26) dał hiszpańskiej publiczności powód do radości, wygrywając 6:3, 3:6, 6:3 z Romanem Safiullinem (25).

19:06 Nasz Flashmoment ATP pochodzi z pierwszego meczu dnia, w którym Daniił Miedwiediew (27) pokonał Aleksandra Szewczenkę (22), jednak to właśnie ten długa wymiana, którą wygrał Szewczenko, sprawiła, że madrycka publiczność wstrzymała oddech.

Flashmoment ATP

17:48 Maria Sakkari (27) dośc gładko pokonała Paulę Badosę 6:4, 6:4. Greczynka awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z Iriną-Camelią Begu (32).

Sakkari - wywiad pomeczowy

16:15 Frances Tiafoe (25) odpadł w Madrycie po starciu z Pedro Cachiną (28) w dwóch setach. Argentyńczyk wygrał mecz 6:1, 7:6.

Gdzie indziej rozstawiona z numerem 2 Aryna Sabalenka (24) pokonała jedną z najjaśniejszych gwiazd turnieju, Mirrę Andreevę (16), w dwóch setach 6:3, 6:1.

15:00 Jan-Lennard Struff (33) pokonał Dusana Lajovica (32) po ponad dwugodzinnym pojedynku i awansował do następnej rundy

14:06 Mayar Sherif (26) kontynuuje swoją dobrą passę, pokonując Belgijkę Elise Mertens (27) w trzech setach, 6-4, 0-6, 6-4.

13:55 Daniil Miedwiediew (27 l.) przeżył trochę strachu przed przejściem do następnej rundy w stolicy Hiszpanii. Przegrał pierwszego seta z rodakiem Aleksandrem Szewczenką (22) 6:4, a dwa kolejne wygrał 6:1, 7:5.

Skróty Medvedev - Shevchenko
Miedwiediew - wywiad pomeczowy

12:54 Nadchodzą pierwsze wyniki z Madrytu. Irina-Camelia Begu (32) pokonała Liudmilę Samsonovą (24) 6:4, 6:4.

09:53 Daria Kasatkina powiedziała po pokonaniu Łesii Curenko z Ukrainy, że jest wdzięczna, że tenisistki i tenisiści z Rosji mogą rywalizować na równi z innymi, choć w wielu innych dyscyplinach sportu są wykluczeni z rozgrywek. Więcej o tym przeczytasz tutaj

08:55 Czas na kolejny dzień rywalizacji w turniejach WTA i ATP na kortach ziemnych w Madrycie. Wczoraj z imprezą pożegnał się Hubert Hurkacz, ale za to dzisiaj szansę na awans do ćwierćfinału ma Iga Świątek, która w godzinach wieczornych zmierzy się z Jekateriną Aleksandrową