Tenis Flash: Kto zagra w finale w Madrycie? Ręka do góry, Iga!

Tenis Flash: Kto zagra w finale w Madrycie? Już dziś półfinały w WTA
Tenis Flash: Kto zagra w finale w Madrycie? Już dziś półfinały w WTAAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

00:59 Co prawda w półfinałach go nie zobaczymy, ale FlashMoment czwartku zdecydowanie należy do Stefanosa Tsitsipasa. Zdejmując przed nim czapki z głów żegnamy się na dziś, do zobaczenia rano!

FlashMoment Dnia

00:55 Co powiedziała polska finalistka turnieju WTA w Madrycie? Iga jest zadowolona z wygranej i naładowana na starcie z Sabalenką. Jutro czas się przygotować!

Pomeczowy wywiad Igi Świątek

00:31 Cóż z tego, że po północy, skoro mamy takie zwieńczenie dnia! Iga Świątek pewnie wygrała z Wieroniką Kudiermietową 6:1, 6:1 i w finale Mutua Madrid Open czeka na nią Aryna Sabalenka. Więcej o meczu przeczytasz w podsumowaniu, zobaczysz też kluczowe zagrania od WTA.

22:43 Jan-Lennard Struff sprawił niemałą sensację, awansując do półfinału singla ATP w Madrycie kosztem Stefanosa Tsitsipasa. Faworyt pierwszego seta stracił dopiero po tie-breaku, w drugim zdołał pokonać Niemca 7:5. Trzeci był jednak pożegnalnym dla Greka, ponieważ Struff – notowany o 60 pozycji niżej – nie zostawił już wątpliwości i wygrał 6:3. Oto najciekawsze fragmenty meczu:

Najważniejsze momenty meczu Struff-Tsitsipas

19:36 Aryna Sabalenka zwycięstwem w półfinale zrobiłla sobie prezent przed jutrzejszymi urodzinami. Jednak liczy, że jeszcze lepszy sprawi sobie w sobotę. Co mówiła po meczu w Madrycie?

Pomeczowa rozmowa z Aryną Sabalenką

18:58 Złych wieści deblowych ciąg dalszy. W Pradze na ćwierćfinale swój udział zakończyli Szymon Walków i Karol Drzewiecki. Polski duet toczył bardzo wyrównany bój z Petrem Nouzą i Andrew Paulsonem aż do tie-breaka, w którym po pierwszym wygranym punkcie Polacy stanęli i wrócili do rywalizacji, gdy Czesi mieli zbyt dużą przewagę. W drugiej partii również gra szła równo, jednak Drzewiecki i Walków w kluczowym momencie zdołali przełamać rywali i wygrali 7:5. Super tie-break rozpoczął się doskonale, od prowadzenia 3-0, ale aż sześć z siedmiu kolejnych piłek wygrali Czesi. To oni po dwóch godzinach walki dotarli do półfinału.

18:40 Hugo Nys i Jan Zieliński niestety nie powalczą o chwałę w Aix-en-Provence. W drugim meczu ulegli belgijskiemu duetowi Gille/Vliegen 4:6, 4:6. W pierwszym secie żadna z par nie miała problemu z wygrywaniem swoich gemów aż do siódmego, którego Zieliński z Nysem stracili po drugim break poincie. Straty nie udało się odrobić. W drugiej partii również Monakijczyk z Polakiem pierwsi dali się przełamać, tym razem jednak odpowiedzieli i wyrównali 3:3. Niestety, w kolejnym gemie, prowadząc 30:0, pozwolili rywalom zdobyć cztery punkty z rzędu i doszło do trzeciego już przełamania czerwono-biało-czerwonego duetu w meczu. To wystarczyło do wygranej.

17:45 Aryna Sabalenka tylko chwilami musiała obawiać się rywalki w półfinale Mutua Madrid Open. Maria Sakkari zanotowała imponujący powrót do gry w pierwszym secie, jednak nie zdołała postawić kropki nad i. W drugiej partii nie udało się już zniwelować przewagi faworytki, która po wygranej 6:4, 6:1 zarezerwowała sobie miejsce w sobotnim finale.

17:02 Rohan Bopanna i Matthew Ebden pierwszymi finalistami turnieju deblowego ATP w Madrycie. W środę zrewanżowali się swoim pogromcom z Barcelony (Koolhof/Skupski), a dziś odnieśli czwarte zwycięstwo, odprawiając z turnieju pogromców duetu Nys/Zieliński, czyli Gonzaleza i Roger-Vasselina. Półfinał zajął prawie dwie godziny i zakończył się wynikiem 5:7, 7:6(3), 10-4.

15:36 Karacjew docenia klasę rywala i przyznał w wywiadzie pomeczowym, że Zhang "nie daje darmowych punktów". Co jeszcze powiedział? Klip z napisami w języku polskim poniżej:

Rozmowa Karacjewa po meczu 4 maja

15:05 Jak przebiegał pierwszy czwartkowy ćwierćfinał ATP w Madrycie? Zabraliśmy dla Was najlepsze momenty meczu Zhang-Karacjew.

Najlepsze chwile meczu Zhang-Karacjew

14:50 Zhizhen Zhang nie napisze kolejnego rozdziału w historii chińskiego tenisa. Jego udział w Mutua Madrid Open kończy się na ćwierćfinale, w którym musiał uznać wyższość niżej notowanego mieszkańca Władykaukazu. Aslan Karacjew wygrał 7:6(3), 6:4 i zagra w półfinale. Po wyrównanym pierwszym secie Karacjew zdołał przełamać Chińczyka już w pierwszym gemie, na co ten do końca seta nie znalazł odpowiedzi.

08:45 Carlos Alcaraz nie ukrywa, że marzy, by zostać jednym z najlepszych tenisistów wszech czasów. Hiszpan nie skończył jeszcze 20 lat, a już ma wielkie sukcesy na swoim koncie. Wczoraj awansował do półfinału turnieju w Madrycie.

08:40 W turnieju męskim dojdzie dzisiaj do dokończenia rywalizacji na etapie 1/4 finału, jednak polskich kibiców zdecydowanie bardziej powinny interesować półfinałowe starcia w WTA 1000. Na godzinę 16 zaplanowano starcie Marii Sakkari z Aryną Sabalenką, a o 21:30 Iga Świątek zagra z Weroniką Kudiermietową. Zwyciężczynie obu spotkań zagrają ze sobą w wielkim finale.