Tenis Flash: Bia Haddad i Felix Auger-Aliassime pokonali spore przeszkody w Miami

Tenis Flash: Kontynuujemy turniej w Miami, ale mecze Polaków dopiero jutro
Tenis Flash: Kontynuujemy turniej w Miami, ale mecze Polaków dopiero jutroAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

21:59 Iga Świątek już nie w piątek! Polska faworytka mecz rozpocznie dopiero po północy z piątku na sobotę. Będzie gratka dla nocnych marków.

21:20 Ależ to była bitwa! Grubo ponad trzy godziny mierzyły się ze sobą Anhelina Kalinina (36. WTA) i powracająca Caroline Wozniacki (129. WTA). W Miami to Ukrainka musiała wracać, gdy przegrała pierwszego seta, a w drugim było 5:2 dla rywalki. I wróciła! Kalinina wygrywa 5:7, 7:5, 6:4. Kalinina do jutra może czekać na rywalkę - zagra z Badosą lub Sabalenką.

20:21 W rankingu ATP dzieli ich przepaść, ale na boisku było bardzo ciasno. Felix Auger-Aliassime (36. ATP) musiał się nieźle napracować, by pokonać przeszkodę w postaci Adama Waltona (150. ATP). Kanadyjczyk obronił trzy piłki setowe, wyszedł na 7:5 i pojedynczym przełamaniem w drugim secie skończył mecz (7:5, 6:4) po prawie dwóch godzinach. Przed nim nie lada wyzwanie w drugiej rundzie, gdzie czeka Alexander Zverev (5. ATP).

18:50 Diane Parry (54. WTA) miała apetyt na sprawienie niespodzianki w Miami, wychodząc na prowadzenie po pierwszym secie z Beatriz Haddad Maią (13. WTA). Brazylijka wzięła jednak srogi odwet i to ona przeszła do trzeciej rundy, wygrywając 3:6, 6:1, 6:4. W 1/16 finału zmierzy się z Katie Boulter (30. WTA).

17:52 Środa w Miami była fatalna dla niemieckich tenisistek na Florydzie, za to czwartek sprzyja Niemcom w rozgrywkach ATP. Dominik Koepfer (50. ATP) poradził sobie z rankingowym sąsiadem Marcosem Gironem (51. ATP)  4:6, 6:1, 6:4 i zapewnił sobie pojedynek w drugiej rundzie z Sebastianem Baezem (19. ATP). Z kolei w pierwszym meczu popołudnia Daniel Altmaier (54. ATP) wyeliminował Harolda Mayota (141. ATP) zwycięstwem 6:2, 7:5 i trafi na… Jana-Lennarda Struffa (25. ATP).

11:48 Będzie polski mecz w ćwierćfinale turnieju ITF M15 w Szarm el-Szejk. Martyn Pawelski (492. ATP) w dwóch setach – 7:5, 6:4 – poradził sobie z Cedrikiem Stanke (1776. ATP). W równoległym meczu Olaf Pieczkowski (526. ATP) pokonał 6:2, 6:4 Fabio Nestolę, co połączy Pawelskiego i Pieczkowskiego w piątkowe przedpołudnie.

10:17 Polscy kibice żyją dziś pewnie meczem Polska - Estonia i tak się składa, że organizatorzy turnieju w Miami poszli im na rękę i na dzisiaj nie zaplanowali żadnego ze spotkań reprezentantów Polski. Iga Świątek (1. WTA) zagra swoje spotkanie drugiej rundy jutro przeciwko Camili Giorgi (107. WTA), a Hubert Hurkacz (8. ATP) swojego przeciwnika pozna dopiero dzisiaj w późnych godzinach wieczornych. To wtedy zakończy się starcie Daniela Galana (84. ATP) z Aleksandrem Szewczenko (58. ATP). Oczywiście w trakcie całego dnia będzie trwać mnóstwo spotkań na kortach na Florydzie!