Tenis Flash: Porażki Fręch i Kaśnikowskiego. Kamil Majchrzak w półfinale w Bratysławie!

Magdalena Fręch zagra o półfinał w Nottingham
Magdalena Fręch zagra o półfinał w Nottingham Profimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

19:57 Naomi Osaka (26) została znokautowana w Den Bosch, ponosząc porażkę 6-4, 3-6, 7-6 z inną byłą czołową zawodniczką, Biancą Andreescu (23).

19:26 Najwyżej rozstawiony Alex De Minaur (25) awansował do finałowej czwórki w s'Hertogenbosch po pokonaniu Milosa Raonica (33) 7-5, 6-2.

W Stuttgarcie Lorenzo Musetti (22) wywalczył ostatnie miejsce w półfinale po tym, jak Alexander Bublik (26) wycofał się z ćwierćfinału po jednym secie.

18:25 Magdalena Fręch (52. WTA) nie miała dziś wielu argumentów w starciu z obrończynią tytułu w Nottingham. Polka gładko przegrała pierwszego seta przerwanego przez opady deszczu. Drugiego zaczęła bardzo dobrze, ale Katie Boulter (30. WTA) szybko odrobiła stratę i wygrała 6:2; 6:4. Tenisistki zdążyły zakończyć swój mecz chwilę przed kolejnym bardzo mocnym opadem i gra w Nottingham znowu została przerwana. Czytaj więcej

17:40 Matteo Berrettini (95. ATP) awansował do półfinału zawodów w Stuttgarcie. Włoch w dwóch setach był lepszy niż James Duckworth (101. ATP), wygrywając 6:4; 7:5. Jego rywalem w walce o finał będzie zwycięzca meczu Lorenzo Musetti (30. ATP) – Alexander Bublik (17. ATP).

17:15 Wznawiamy grę w Nottingham. Fręch i Boulter są już na korcie.

16:05 Gramy w Stuttgarcie! Berrettini i Duckworth rozpoczęli już walkę o półfinał.

16:00 Natomiast Iga Świątek pochwaliła się, że w końcu była na koncercie swojej idolki – Taylor Swift. Polka przekazała, że był to dla niej niezapomniany wieczór, podczas którego dopadło ją niemałe wzruszenie.

15:30 Pada również w Stuttgarcie... Lada moment na kort mieli wyjść Matteo Berrettini (95. ATP) i James Duckworth (101. ATP), ale spotkanie jest opóźnione z powodu deszczu.

W Niemczech dziś na razie rozegrano jeden mecz, w którym Jack Draper (40. ATP) pokonał 5:7; 6:4; 7:6(1) Francesa Tiafoe (28. ATP). Brytyjczyk o finał zagra z Brandonem Nakashimą (70. ATP), który bez gry awansował do półfinału, bo walkowera oddał Jan-Lennard Struff (35. ATP).

15:28 Rozpadało się również w Den Bosch, co oznacza, że przerwano spotkania w Holandii, a wciąż nie wznowiono gry w Anglii. Tymczasem świetne informacje dopływają z Bratysławy. Kamil Majchrzak (295. ATP) awansował do półfinału challengera w stolicy Słowacji! Dmitry Popko (231. ATP) nie zdołał nawiązać walki z Polakiem i przegrał 1:6; 3:6.

15:10 Niestety Maks Kaśnikowski (243. ATP) pożegnał się z turniejem w Perugii na etapie ćwierćfinału, ale wstydu nie było! Polak postawił trudne warunki notowanemu dużo wyżej w rankingu ATP rywalowi. Mecz obfitował w sporo długich wymian i był rozgrywany przy mocnym wietrze. Sumit Nagal (77. ATP) wygrał ostatecznie 6:4; 7:5 w godzinę i 55 minut.

15:05 W Holandii awans wywalczył także faworyt gospodarzy Tallon Griekspoor (23. ATP), który wygrał 4:6; 6:3; 7:6(4) z Aleksandarem Vukiciem (87. ATP).

15:00 W Den Bosch rywalizacja trwa w najlepsze. Tam w turnieju pań do półfinału awansowały już dwie tenisistki. Dalma Galfi (138. WTA) przegrywała w pierwszej partii 3:5 i broniła piłki setowej przy stanie 4:5 w starciu z Aleksandrą Krunic (400. WTA), ale ostatecznie wygrała 7:5; 6:3 i to Węgierka awansowała do najlepszej czwórki turnieju. W drugiej połówce drabinki awans wywalczyła Liudmiła Samsonowa (15. WTA). Rozstawiona z numerem "2" Rosjanka wygrała 6:4; 7:5 z Greet Minnen (85. WTA).

Niestety pada w Nottingham i mecz Magdaleny Fręch z Katie Boulter został przerwany w pierwszym secie przy stanie 4:2 dla Brytyjki.

12:45 Sebastian Korda (26. ATP) nadspodziewanie szybko awansował do półfinału turnieju w Den Bosch. Tommy Paul (13. ATP), rodak Kordy, nie był dziś w dobrej formie, zdołał wygrać tylko sześć gemów i przegrał z 4:6; 2:6.

08:35 Magdalena Fręch (52. WTA) ma przed sobą trudne zadanie, bo w Nottingham zmierzy się z Katie Boulter (30. WTA), która broni wywalczonego w tamtym roku tytułu. Obie tenisistki grały do tej pory raz i górą w trzech setach była Boulter.

Natomiast Maks Kaśnikowski (243. ATP) kontynuuje dobre występy w ostatnich tygodniach i jest już w ćwierćfinale challengera w Perugii. Teraz czeka go bardzo trudne zadanie, bo jego rywalem będzie Sumit Nagal (77. ATP). W tej samej fazie zawodów w Bratysławie znalazł się Kamil Majchrzak (295. ATP). Przeciwnikiem Polaka będzie Dmitry Popko (231. ATP).

Kaśnikowski i Majchrzak to obecnie druga i trzecia "rakieta" polski. Pierwszą jest oczywiście Hubert Hurkacz