Iga Świątek zagra o tytuł WTA 1000 w Pekinie. Rozbiła w półfinale Coco Gauff

Iga Świątek zagra o tytuł w Pekinie
Iga Świątek zagra o tytuł w PekinieAFP
Iga Świątek awansowała do finału turnieju WTA 1000 w Pekinie. Polka wzięła rewanż na Coco Gauff za porażkę z Cincinnati, kiedy to Amerykanka wygrała z nią w półfinale. Wiceliderka rankingu wygrała 6:2; 6:3.

Coco Gauff od początku meczu miała problemy z własnym podaniem, ale zdołała obronić dwa break pointy i objęła prowadzenie. Iga Świątek przy swoim serwisie nie miała żadnych problemów i łatwo doprowadziła do remisu.

Amerykanka nie była w stanie powstrzymać Polki, która dwa razy z rzędu ją przełamała i wyszła na prowadzenie 5:1, tracąc przy swoim serwisie zaledwie trzy punkty. Iga miała już piłkę setową przy podaniu Coco, ale triumfatorka US Open przedłużyła swoje nadzieje. Świątek pewnie wygrała swoje podanie i wygrała 6:2.

Tym razem Coco Gauff nie zdołała utrzymać podania na początku seta. Obroniła jednego break pointa, a drugiego już nie dała rady. Wyrzuciła piłkę na aut i straciła podanie. Przy stanie 2:1 dla Polki Amerykanka wzięła przerwę medyczną, ale po niej Iga wciąż grała świetnie. Zaserwowała asa, a Coco popełniała błędy.

Kolejne gemy były wygrywane przez serwujące aż do stanu 5:3. Wtedy Świątek ponownie przełamała Coco, nie oddając jej nawet punktu i zakończyła mecz, który trwał zaledwie 74 minuty. Iga przerwała serię Coco Gauff, która wygrała ostanie 16 meczów.