Tenis Flash: Polacy zaczynają walkę w Pucharze Davisa od dwóch zwycięstw

Tenis Flash: Polacy zaczynają walkę w Pucharze Davisa
Tenis Flash: Polacy zaczynają walkę w Pucharze DavisaAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:07 Skład półfinalistów turnieju ATP w Montpellier już znamy. Borna Corić (37. ATP) wywiązał się z roli czwartej rakiety rozgrywek i wystarczyły mu dwa sety na pokonanie Flavio Cobollego (76. ATP). Zwycięstwo 6:3, 6:4 oznacza, że Chorwat zmierzy się Holgerem Rune w walce o finał.

21:18 Holger Rune (7. ATP) nie zostawił miejsca na wątpliwości w walce z Michaelem Mmohem (133. ATP). Najwyżej rozstawiony w Montpellier Duńczyk nie miał łatwej przeprawy z Amerykaninem, którego pamiętamy choćby z pokonania Huberta Hurkacza w Waszyngtonie, ale w każdym secie zachował kontrolę w kluczowych momentach. Wygrana 7:6(6), 6:4 po nieco ponad dwóch godzinach zapewnia Rune udział w półfinale.

19:51 Anastasija Pawliuczenkowa (42. WTA) nie zamierzała sugerować się rankingiem i rozstawieniami. Elise Mertens (26. WTA) zajęła jej niewiele ponad godzinę. Weteranka rozprawiła się z Belgijką 6:3, 6:2. W półfinale musi utrzymać nastawienie na zwycięstwo z wyżej notowaną rywalką, bo czeka na nią turniejowa jedynka, Jelena Ostapenko.

18:37 Francuzi mogli liczyć na swojego ćwierćfinalistę, ale tylko w pierwszym secie Harold Mayot (144. ATP) był w stanie dotrzymać kroku swojemu bardziej znanemu rywalowi. Felix Auger-Aliassime (30. ATP) poradził sobie z pretendentem w dwóch partiach, 7:5, 6:1 i to on trafi w półfinale na Aleksandra Bublika.

18:25 W rankingu dzieli je tylko zero, ale postawione w istotnym miejscu: jedna ma pozycję 12, druga 102. Taką właśnie różnicę było widać na korcie w Linzu, gdzie Jelena Ostapenko – mówiąc dosadnie – pozamiatała kort grającą bardzo ambitnie w tym turnieju Jodie Burrage, wygrywając 6:1, 6:2.

16:58 W bitwie dwóch Kazachów imieniem Aleksandr górą okazał się ten wyżej notowany. Wcale nie było to jednak oczywiste – ćwierćfinałowy pojedynek turnieju w Montpellier zdecydowanie lepiej rozpoczął Aleksandr Szewczenko (59. ATP), który co prawda dał się przełamać dwukrotnie na starcie, ale odrobił to z nawiązką i zgarnął pierwszego seta. W drugim Aleksandr Bublik (27. ATP) zemścił się na chłodno, ale decydująca partia ponownie była zacięta. Ostatecznie wygrana 4:6, 6:3, 6:4 dała półfinał Bublikowi.

13:26 Maks Kaśnikowski (271. ATP) wykonał drugi krok w kierunku zwycięstwa Polski nad Uzbekistanem. Warszawiak wygrał swój mecz z Chumojunem Sułtanowem (330. ATP) w dwóch setach. Wynik 6:3, 6:1 wskazuje jednak na bardziej jednostronny przebieg niż mecz miał w rzeczywistości. Uzbek parokrotnie próbował wrócić do walki, czego dowodem są choćby aż cztery break pointy wywalczone w trzecim gemie drugiego seta.

11:31 Zgodnie z planem poszło szybko, choć nie bez emocji. Hubert Hurkacz (8. ATP) rozpoczął pojedynek z Uzbekistanem w Pucharze Davisa od wygranej 6:2, 6:1 z Sergiejem Fominem (665. ATP). Po godzinie i 12 minutach czas na drugi pojedynek singlowy. Czytaj więcej

10:05 Właśnie teraz Polacy zaczynają walkę w Pucharze Davisa. Swoje spotkania singlowe mają dzisiaj zaplanowane Hubert Hurkacz (8. ATP) i Maks Kasnikowski (271. ATP), a biało-czerwoni grają z Uzbekistanem. Poza tym odbędą się dzisiaj ćwierćfinały w męskim turnieju w Montpellier, a także w kobiecych imprezach w Hua Hin i Linzu.