Tenis Flash: Czas na zmagania w Barcelonie i Stuttgarcie. Wygrane Zielińskiego i Linette

Magda Linette awansowała dalej w Rouen
Magda Linette awansowała dalej w RouenAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

21:51 Nasz ostatni mecz dnia w Stuttgarcie dobiegł końca, a była finalistka Wielkiego Szlema i numer jeden na świecie Karolina Pliskova pokonała Polinę Kudermetovą 7-5, 1-6, 7-5 w 124 minuty.

21:02 W Barcelonie Alexandre Muller pokonał Hiszpana Alberta Ramosa-Vinolasa 7-6, 6-0 i awansował dalej.

19:34 Kolejne rozstrzygnięcia w Rouen. Mirra Andriejewa (43. WTA) pokonała 6:1; 6:3 Nadię Podoroską (65. WTA), a Sloane Stephens (39. WTA) ograła 1:6; 6:1; 6:3 Peyton Stearns (79. WTA).

19:20 Dominic Thiem (105. ATP), który liczył na powrót do światowej czołówki, na razie szuka dawnej formy. Austriak po raz kolejny w tym sezonie przegrał z dużo niżej notowanym rywalem. Tym razem sposób na byłego mistrza US Open znalazł Alejandro Moro Canas (240. ATP), który do turnieju rangi 250 w Monachium przedzierał się przez kwalifikacje. Hiszpan wygrał 6:4; 6:4.

18:15 Opady deszczu opóźniły początek zmagań w Monachium, ale mamy już pierwsze rozstrzygnięcia z Niemiec. Jack Draper (46. ATP) miał spore problemy, choć pierwszy set wcale tego nie zapowiadał, bo zakończył się wynikiem 6:1. Od drugiej partii Vit Kopriva (119. ATP) grał jednak dużo lepiej, ale wystarczyło to tylko na wygranie seta. Draper okazał się lepszy 6:1; 5:7; 6:4. W drugim zakończonym meczu Alex Michelsen (70. ATP) męczył się w starciu z reprezentantem gospodarzy. Max Hans Rehberg (473. ATP) grał w turnieju z "dziką kartą" i dzielnie walczył, ale ostatecznie przegrał z Amerykaninem 6:7(2); 3:6.

16:29 Roberto Bautisa-Agut (84. ATP) odniósł wielkie zwycięstwo w Barcelonie. Hiszpan, który występuje w turnieju z "dziką kartą" pokonał 6:3; 7:6(8) Romana Safiullina (38. ATP), broniąc jedną piłkę setową w tie-breaku. Jego rywalem w walce o trzecią rundę będzie ćwierćfinalista z Monte Carlo – Karen Chaczanow (17. ATP).

16:20 Nie jest to dobry dzień dla Włochów występujących w turnieju rangi ATP 250 Bukareszcie. Luca Nardi (81. ATP) okazał się gorszy w ponad trzygodzinnym meczu niż Thiago Seyboth Wild (67. ATP). Brazylijczyk wygrał 6:3; 6:7(5); 7:6(2). Nardi w trzecim secie prowadził 5:3 i miał wtedy cztery piłki meczowe przy serwisie rywala, ale ich nie wykorzystał, a sam zaraz stracił podanie i przegrał mecz. Dużo szybciej przegrał natomiast Luciano Darderi (64. WTA). Mariano Navone dał Włochowi wygrać tylko pięć gemów, pokonując go 6:2; 6:3.

15:53 Maks Kaśnikowski (245. ATP) przegrał w finale kwalifikacji do turnieju rangi challenger w Oeiras. Belg Gauthier Onclin (269. ATP) był tego dnia lepszy 7:6(5); 6:3.

15:08 Magda Linette (60. WTA) awansowała do drugiej rundy turnieju rangi WTA 250 w Rouen. Polka pokonała 7:5; 6:1 Elsę Jacquemont (157. WTA). Pierwszy set przyniósł zwroty akcji, ale drugi to już pełna dominacja Polki, która musiała radzić sobie w niecodziennych warunkach dla tenisistek, bo szczególnie w pierwszej partii bardzo głośny doping prowadziły dzieci z francuskich szkół. Czytaj więcej

14:20 Mamy pierwsze rozstrzygnięcia w Barcelonie. Brandon Nakashima (87. ATP) i Facundo Diaz Acosta pokonali swoich rywali w dwóch setach. Amerykanin ograł 7:6(5); 6:2 Daniela Evansa (49. ATP), a Argentyńczyk okazał się lepszy 6:1; 6:4 grającego z "dziką kartą" Hiszpana – Daniela Rincona (216. ATP).

12:23 Iga Świątek niezmiennie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu WTA. Polka rozpoczyna właśnie 99. tydzień panowania w kobiecym tenisie, a za tydzień wybije jej okrągła "100". Świątek ma zagwarantowane miejsce na czele jeszcze przez kilka najbliższych tygodni. Swoje miejsca utrzymały też Magdalena Fręch (52. WTA) oraz Magda Linette (60. WTA). Czytaj więcej

12:16 Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do ćwierćfinału turnieju deblowego rangi ATP 500 w Barcelonie. Ich rywalami byli Sebastian Baez i Tomas Martin Etcheverry. Singliści w duecie deblowym nie byli w stanie zagrozić bardziej doświadczonym rywalom. Polak i Monakijczyk wygrali 6:1; 6:3.

08:57 W świecie tenisa nie ma czasu na nudę i odpoczynek. Po emocjonujących zmaganiach w Monte Carlo czas na rywalizację rozbitą na kilka kolejnych mniejszych turniejów, ale nie bez znaczenia. W Barcelonie zostanie rozegrany mocno obsadzony turniej rangi ATP, gdzie m.in. ma dojść do powrotu Rafy Nadala (644. ATP).

Do gry wraca też Magda Linette (60. WTA), która nie brała udziału w kwalifikacjach do finałów Billie Jean King Cup z powodów rodzinnych. Polka weźmie udział w zawodach WTA 250 w Rouen, natomiast najlepsze tenisistki świata będą grały w Stuttgarcie, gdzie dwie ostatnie edycje wygrywała Iga Świątek (1. WTA), a trzy ostatnie finały przegrywała Aryna Sabalenka (2. WTA)