Reuters
Ben Shelton odpadł z turnieju w Stuttgarcie. Duckworth pokonał Amerykanina w trzech setachReuters
Australijski kwalifikant James Duckworth pokonał w trzech setach rozstawionego z numerem dwa Amerykanina Bena Sheltona 7:6(5); 4:6; 6:3 i awansował do ćwierćfinału turnieju Boss Open w Stuttgarcie.

Ben Shelton ustrzelił 21 asów, ale popełnił przy tym 8 podwójnych błędów. W wyrównanym pojedynku Duckworth wykorzystywał drugie podania Sheltona, wygrywając 18 z 30 punktów  podczas drugiego serwisu Amerykanina (60 procent).

Kolejnym przeciwnikiem Duckwortha będzie Włoch Matteo Berrettini, który korzysta z zamrożonego rankingu. Berrettini pokonał w czwartek Kanadyjczyka Denisa Shapovalova 6:4; 6:4 w 74 minuty.

Rozstawiony z numerem siedem Jan-Lennard Struff pokonał Francuza Arthura Rinderknecha 6:4; 7:6(0), a Brandon Nakashima ograł doświadczonego Richarda Gasqueta 6:3; 6:4 w 71 minut.