Tenis Flash: Hubert Hurkacz najlepszy w Szanghaju po niesamowitym meczu z Rublowem

Hurkacz stanie przed szansą na drugi w karierze tytuł rangi ATP 1000
Hurkacz stanie przed szansą na drugi w karierze tytuł rangi ATP 1000AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

17:42 "Szanghaj! Ten wydaje się szczególny. Sezon nie był łatwy, ale nigdy nie przestałem wierzyć. Dziękuję rodzinie, mojemu zespołowi i wszystkim, którzy wspierali mnie na widowni i przed telewizorami. Gratulacje świetnego turnieju, Andriej. Szanghaju, dziękuję! Wszystkiego najlepszego, Babciu!" - tymi słowami skwitował swój niedzielny sukces Hubert Hurkacz.

16:15 Tym razem faworytka nie dała rady w finale. Barbora Krejcikova (18. WTA) bardzo szybko wyszła na prowadzenie w setach, wyrywając Qinwen Zheng (24. WTA) trzy przełamania z rzędu. 21-latka odpłaciła jednak wygraną takim samym stosunkiem w drugiej partii, a końcówka zaciętego trzeciego seta również padła jej łupem. To trzeci tytuł dla Chinki, która triumfuje w ojczyźnie podczas turnieju WTA 500 w Zhengzhou 2:6, 6:2, 6:4.

15:48 Leylah Fernandez (60. WTA) zdobyła tytuł w Hongkongu. Kanadyjka przegrała pierwszego seta 3:6 z Kateriną Siniakovą (85. WTA), ale w dwóch kolejnych była lepsza 6:4; 6:4. 21-latka wygrała swój trzeci tytuł w karierze, a pierwszy w tym roku. Każdy z triumfów miał miejsce w turniejach rangi WTA 250.

14:23 Nacieszmy się tym widokiem dokładnie tak, jak Hubert Hurkacz cieszy się z niedzielnego sukcesu. To jego drugi triumf w turnieju rangi 1000, a w Szanghaju został pierwszym w historii zwycięzcą spoza pierwszej dziesiątki rankingu ATP.

13:06 Co to było za spotkanie! Hubert Hurkacz i Andriej Rublow dali show w Szanghaju. W tym spotkaniu było wszystko, co najlepsze w tenisie. Świetne akcje, sporo emocji oraz zwroty akcji. Polak przegrywał w tie-breaku trzeciego seta już 2-5, ale odwrócił losy decydującego gema. Ostatecznie Hurkacz wygrał 6:3; 3:6; 7:6(8).

Skrót meczu Rublow-Hurkacz

11:45 Pierwszy krok zrobiony. Maks Kaśnikowski (306. ATP) wygrał pierwszy mecz kwalifikacyjny do challengera ATP 125 we włoskiej Olbii. Z Vijayem-Sundarem Prashanthem rozprawił się 6:3, 6:4. W poniedziałek czeka go finałowy pojedynek o główną drabinkę z Ukraińcem Władysławem Orłowem (468. ATP).

10:03 Jessica Pegula (4. WTA) została mistrzynią turnieju WTA 250 w Seulu. Amerykanka pokonała 6:2; 6:3 w finale Yue Yuan (128. WTA). Pegula wygrała czwarty tytuł w karierze i drugi w tym roku. Do tej pory zgarniała zwycięstwa w Waszyngtonie, Guadalajarze i Montrealu.

Co mówiła po meczu finałowym Jessica Pegula

08:29 Hubert Hurkacz i Andriej Rublow zagrają dziś o przedostatni tytuł rangi ATP 1000 w tym sezonie. Polak powalczy z Rosjaninem w finale zawodów w Szanghaju.

07:30 Niestety, finał debla podczas challengera w Shenzhen nie poszedł po myśli Piotra Matuszewskiego. Wraz ze swoim australijskim partnerem przegrali mecz z parą Erler/Miedler 3:6, 4:6.