Tenis Flash: Chaczanow i Zverev wygrali finały turniejów w Zhuhai i Chengdu

Tenis Flash: Chaczanow i Zverev wygrali finały turniejów w Zhuhai i ChengduAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:10 W rozgrywkach ATP zdecydowanym faworytem do najpiękniejszego fragmentu jest dla nas ten punkt w finale Chaczanow-Nishioka w Zhuhai.

FlashMoment ATP wtorku 26 września

21:37 Wtorkowa ozdoba żeńskich rozgrywek tenisowych? W naszej ocenie ten punkt rozegrany między Kateriną Siniakovą a Elizabeth Mandlik w Ningbo.

FlashMoment wtorku WTA

19:57 W Portugalii w deblu lepsi Portugalczycy. Niby brzmi jak coś oczywistego, a jednak trzymaliśmy kciuki za Karola Drzewieckiego i Piotra Matuszewskiego. Polacy mierzyli się w pierwszym pojedynku challengera w Bradze z Tiago Pereirą i Duarte Vale. Gospodarze wygrali pierwszego seta, nasi rodacy zgarnęli drugiego i tylko na finiszu brakło, by wyjść z meczu zwycięsko. Porażka 4:6, 6:3, 4-10 kończy udział duetu.

17:31 To był ostatni mecz wtorku w chińskim Ningbo, gdzie rozstawiona z jedynką jest Ons Jabeur (7. WTA). Tunezyjka nie miała łatwej przeprawy z Diane Parry (99. WTA), która najpierw doprowadziła do tie-breaka w pierwszym secie, a następnie była bliska powtórzenia tego wyczynu w drugim. Jabeur wygrała 7:6(3), 7:5 i melduje się w drugiej rundzie. W niej zagra z Tamarą Korpatsch.

Poomeczowa wypowiedź Ons Jabeur w Ningbo

17:12 Kogo miał na myśli Alexander Zverev, mówiąc w liczbie mnogiej, że "wracamy"?

Wypowiedź Alexandra Zvereva po wygranej w Chengdu

16:50 Alexander Zverev (10. ATP) pokonał w finale turnieju w Chengdu Romana Safiullina (55. ATP) 6:7(2), 7:6(5), 6:3. Obaj zawodnicy spędzili na korcie niemal równe trzy godziny, a Niemiec mógł zakończyć spotkanie zdecydowanie szybciej. W pierwszym secie miał aż trzy piłki setowe na przełamanie i wygranie seta 6:4, ale ostatecznie dał się pokonać w pierwszej partii i musiał wracać z dalekiej podróży, co mu się ostatecznie udało.

Skrót finałowego meczu z Chengdu

16:21 Co mówił Chaczanow po długo wyczekiwanym triumfie? Dedykacja dla rodziny i niemała satysfakcja na twarzy.

Wypowiedź Karena Chaczanowa po zwycięstwie w Zhuhai

15:35 Karen Chaczanow (15. ATP) najlepszy w turnieju w chińskim Zhuhai. Rozstawiony z jedynką, a zajmujący 15. miejsce w rankingu ATP Rosjanin pokonał w finale Yoshihito Nishiokę (46. ATP) 7:6(2), 6:1.

Skrót meczu Chaczanow - Nishioka

13:13 Kolejny rosyjski awans w Tokio, tym razem do kolejnej rundy przeszła Daria Kasatkina (13. WTA), która podczas Toray PPO rozstawiona jest z numerem 6. Kasatkina potrzebowała trzech setów na wygraną nad Ukrainką Martą Kostiuk (45. WTA). Po pierwszej partii przegrywała, jednak odzyskała kontrolę nad pojedynkiem i po ponad dwóch godzinach zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:3. Teraz czeka na nią Despina Papamichail (220. WTA), która po kwalifikacjach pokonała Japonkę Sakurę Hosogi (256. WTA).

Wypowiedź pomeczowa Darii Kasatkiny

10:24 Wieronika Kudiermietowa (19. WTA) jest ósmą najwyżej rozstawioną zawodniczką podczas Toray Pan Pacific Open, jednak była bardzo blisko oddania partii Harriet Dart (149. WTA). Ostatecznie udało jej się zamknąć mecz po tie-breaku drugiego seta, przy wyniku 6:3, 7:6(4). Rosjanka była zdecydowanie skuteczniejsza w decydujących momentach i zapracowała na walkę z Kaylą Day (96. WTA) w 1/8 finału. Jeśli wygra i ten mecz, może spotkać się z Igą Świątek. Co mówiła po wtorkowym meczu?

Pomeczowa wypowiedź Wieroniki Kudiermietowej

09:47 Organizatorzy turnieju w Tokio podali przybliżoną godzinę rozpoczęcia pierwszego meczu Igi Świątek w turnieju w stolicy Japonii. Polka rozpocznie spotkanie z Mai Hontamą jutro najwcześniej o godzinie 10 polskiego czasu. Będzie to jej powrót na kort po ponad trzech tygodniach.

07:36 W godzinach popołudniowych czekają nas finały w chińskich turniejach w Chengdu oraz Zhuhai. W pierwszym z nim Alexandre Zverev zmierzy się z Romanem Safiullinem, a w drugim Karen Chaczanow zagra z Yoshihito Nishioką

07:34 Linda Noskova, która miała grać w pierwszej rundzie z Jeleną Rybakiną, która jednak wycofała się z rywalizacji, jest już w drugiej rundzie w turnieju w Tokio. Czeszka pokonała Japonkę Himeno Sakatsume 6:2, 7:5.