Hubert Hurkacz i Mate Pavic awansowali do 2. rundy turnieju deblowego w Toronto

Hubert Hurkacz gra dalej w Toronto
Hubert Hurkacz gra dalej w Toronto Profimedia
Hubert Hurkacz i Mate Pavic awansowali do 2. rundy turnieju deblowego w Toronto. Polsko-chorwacka para wygrała 6:2; 7:5 z Lloydem Glasspoolem i Harrim Heliovaarą.

Pierwszy set rozpoczął się nie najlepiej dla polsko-chorwackiej pary, bo przy podaniu Huberta Hurkacza rywale mieli trzy break pointy, ale ostatecznie udało się obronić podanie.

Od tego momentu na korcie dominowali Hubert i Mate, którzy od stanu 1:1 wygrali aż cztery gemy z rzędu. Rywale zdołali ugrać gema przy własnym podaniu, ale set zakończył się wynikiem 6:2 po dobrym serwisie Pavicia.

Druga partia miała już inny przebieg, bo była zdecydowanie bardziej wyrównana. Do stanu 5:5 nie oglądaliśmy żadnego break pointa, a serwujący czuli się dobrze przy własnym podaniu.

Wtedy para Hurkacz/Pavic przełamała rywali i wyszła na prowadzenie 6:5. Ostatecznie udało im się wykorzystać drugą piłkę meczową po dobrej akcji Huberta przy siatce i wygrać spotkanie w dwóch setach.

Hurkacz tym samym wziął rewanż na Finie i Brytyjczyku za zeszłotygodniową porażkę w Waszyngtonie, kiedy grał w parze z Francesem Tiafoe.

Teraz czeka na nich dużo trudniejsze zadanie, bo ich rywalami będą Wesley Koolhof i Neal Skupski, czyli światowi numer "1" i obrońcy tytułu z Montrealu z zeszłego roku.